Student ANS w Nowym Targu odniósł sukces w norweskim Hamar

29 lutego 2024 13:30

Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim, odbywające się w norweskim Hamar dobiegły końca. Maksymilian Rzepka, student kierunku bezpieczeństwo narodowe w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu do swoich dotychczasowych licznych sukcesów w łyżwiarstwie szybkim dołączył kolejny.

Z Norwegii wraca z dwoma srebrnymi medalami, wywalczonymi w biegu drużynowym wraz z Karolem Karczewskim i Michałem Kopaczem. W konkurencji team mixed relay razem z Magdaleną Smędzik zdobył drugie srebro. Maksymilian uzyskał również wysokie miejsca indywidualnie: 7. miejsce na 1500m i 11. miejsce na 1000m. Zawodnik ma już na swoim koncie m.in. takie zwycięstwa jak 5. miejsce w sprincie drużynowym w sezonie 2022/2023 na Mistrzostwach Świata Juniorów, jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów, zajmował miejsca w TOP 8 Mistrzostw Polski, zdobył dwa razy Vice Mistrzostwo Polski na 1000 i 1500 m. W ubiegłym roku startował w Zimowej Uniwersjadzie, czyli Igrzyskach Olimpijskich dla studentów, która miała miejsce w Lake Placid, gdzie zajął 4 miejsce w biegu drużynowym oraz 15. miejsce na 1500 m zdobył kolejny sukces.

/źródło: ANS w Nowym Targu/