Kamery live
prognoza pogody

Rusza kino w MCK. Grudniowe seanse będą bezpłatne

3 grudnia 2021 21:30

Powoli rozkręca się działalność w głównym obiekcie Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu. W grudniu czeka nas co najmniej pięć seansów filmowych, kolejne podróżnicze spotkanie z cyklu “MCK na walizkach”, nowe warsztaty taneczne i artystyczne, a także świąteczne wydanie Kulturalnej Strefy Kobiet. Dla dzieci zaplanowano mikołajkowe atrakcje. 

Rusza kino w MCK. Grudniowe seanse będą bezpłatne

W mury głównego obiektu MCK przy Alejach Tysiąclecia wróciły ze swoimi próbami zespoły góralskie Mali Śwarni, Śwarni i Hyrni, Miejska Orkiestra Dęta oraz Miejski Chór Gorce, a także grupy teatralne. Od przyszłego tygodnia mają wystartować nowe zajęcia taneczne dla różnych grup wiekowych oraz zajęcia z grafiki artystycznej i ceramiki.  Część z nich skierowana jest także dla osób dorosłych. 

Przedświąteczny czas to także specjalna edycja Kulturalnej Strefy Kobiet – podczas warsztatów będzie możliwość stworzenia własnego wianka bożonarodzeniowego. Ciekawy temat czeka także miłośników opowieści podróżniczych – kolejne spotkanie z cyklu “MCK na walizkach” będzie dotyczyć najstarszego szlaku do Santiago de Compostela. 

Grudniowa oferta kulturalna MCK powinna zadowolić także kinomanów – w sali widowiskowej odbędą się pierwsze seanse filmowe. Jak mówi Tomasz Szlaga, pracownik MCK – repertuar jest jeszcze dogrywany, ale na pewno będą to nowości z 2021 roku. 

Na pierwszy ogień pójdzie mikołajkowa propozycja filmowa dla najmłodszych – animowany film “Luca” (6 grudnia, g. 17:00, wstęp na wejściówki). Na dwa  kolejne piątki 10 i 17 grudnia zaplanowano po dwa pokazy filmowe – o 16:30 dla dzieci i młodzieży, o 19 – dla starszych widzów. Wstęp na grudniowe seanse będzie darmowy. 

Tak wygląda wnętrze Miejskiego Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Miejskie Centrum Kultury otwarte! Za nami gala inauguracyjna [MAMY ZDJĘCIA]

os 03.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również