Kamery live
prognoza pogody

Rekord zakażeń w powiecie nowotarskim

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 173 osób z terenu Małopolski. To 79 kobiet i 94 mężczyzn, w wieku od 2 miesięcy do 79 lat. Najwięcej, bo 37 nowych przypadków jest wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego. To efekt badań na obecność wirusa, jakie przeprowadzono w nowotarskim szpitalu i firmie Wojas. Dzisiejszy raport plasuje województwo małopolskie na pierwszym miejscu pod względem liczby nowych zakażeń w skali całego kraju. 

Rekord zakażeń w powiecie nowotarskim

Pozostałe zakażone osoby to mieszkańcy powiatów: nowosądeckiego (36 osób), Krakowa (33 osoby), Nowego Sącza i powiatu bocheńskiego (po 17 osób), powiatu wielickiego (6 osób), oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 4 osoby), gorlickiego, myślenickiego, olkuskiego i wadowickiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz chrzanowskiego, krakowskiego, proszowickiego, suskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4937 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 61-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego i 83-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 83.

Jest też 19 ozdrowieńców – to 12 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 83 lat, z powiatu tarnowskiego i wadowickiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu limanowskiego (po 3 osoby), powiatu nowotarskiego (2 osoby) oraz powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie),  którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1952 ozdrowieńców.

Po zakażeniach w Podhalańskim Szpitalu i w firmie WOJAS – dwieście kilkadziesiąt decyzji o kwarantannach

W Szpitalu – kilka potwierdzonych przypadków i dalsze testowanie

„Szarotki” na kwarantannie. Lodowisko zamknięte

os 12.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
xyz 13:01 12.08.2020

Jestem ciekawa czemu nie piszecie nic o przypadkach z firmy Janas :))))

Zobacz również