Kamery live
prognoza pogody

Radni wystosowali apel do władz województwa

31 stycznia 2017 00:30

Apel został podjęty podczas wczorajszej XXXII Sesji Rady Miasta i dotyczył przyspieszenia przekładanego kilkukrotnie uruchomienia dofinansowania do montażu kolektorów słonecznych i pomp ciepła do ciepłej wody użytkowej. Jest to jeden z elementów walki z niską emisją.

Radni wystosowali apel do władz województwa

Zainteresowanie mieszkańców dofinansowaniami do kolektorów i pomp typu powietrze-woda jest duże, jednak Nowy Targ od trzech lat nie może doczekać się decyzji w tej sprawie.

Wystosowanie apelu ma na celu walkę z czołowym problemem, z jakim boryka się ostatnio Nowy Targ tj. z niską emisją, będącą przyczyną powstawania smogu, nawet jeśli wykorzystanie tych akurat, odnawialnych źródeł energii będzie miało miejsce głównie latem. Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii stanowi znakomity przykład tzw. “dobrych praktyk”.

Apel został zaadresowany do Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz do Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej.

Nie był to jedyny akcent związany z walką w niską emisją w Nowym Targu podjęty podczas sesji – wszyscy zebrani w sali obrad mieli okazję obejrzeć zrealizowany przez Nowotarską Telewizję Kablową film dotyczący walki ze smogiem – “Nowy Targ: w kotlinie zabójczych stężeń”.

/os

NT24TV 31.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również