Przegrana Podhala, do której wydatnie przyczynili sie jego wychowankowie

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach tym razem hokeistom TatrySki Podhala Nowy Targ w meczu na własnym lodowisku z Tauronem KH GKS Katowice przyszło poczuć gorycz porażki. „Szarotki” przegrały to starcie 3:6

Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie już w jego pierwszej tercji. „Szarotki” przegrywały już 0:3, tracąc wszystkie gole w odstępie ledwie 156 sekund. W szeregach gości w głównej roli wystąpił duet wychowanków Podhala: Tomasz Malasiński – Patryk Wronka. Obaj zdobyli po bramce, a Wronka dodatkowo popisał się efektowną asystą przy trafieniu Jakuba Grofa. Po stracie trzeciego gola Przemysława Odrobnego w bramce Podhala zastąpił Błażej Kapica.

Nowotarżanie mogą sobie „pluć sobie w brodę” bo jeszcze przy wyniku bezbramkowym nie wykorzystali m.in. 43 sekund gry w podwójnej liczebnej przewadze.

Na drugą tercję gospodarze jeszcze wyszli z mocną wiarą w to, że nie wszystko stracone. Szybko jednak ich zapędy goście ostudzili czwartym golem. Błąd popełnił Odrobny (wrócił do bramki), po którego złym wybiciu krążek przejął Wronka, momentalnie odegrał przed bramkę do Malasińskiego, a ten z bliska dopełnił formalności. W 27 min wreszcie powody do radości mieli gospodarze. W momencie ich gry w liczebnej przewadze po zagraniu Bartłomieja Neupauera, Jarosław Różański wykazał się dużym sprytem i z najbliższej odległości pokonał Shane Owena. Potem nowotarżanie jeszcze dwukrotnie grali pięciu na czterech, ale tym razem już bez efektu bramkowego. W 37 min resztki nadziei na korzystny wynik odebrał Podhalu Marek Strzyżowski, który pozostawiony bez opieki pewnym strzałem podwyższył prowadzenie przyjezdnych na 5:1.

W trzeciej tercji „Szarotki” zdołały już tylko zmniejszyć rozmiary porażki, wgrywając tę część spotkania 2:1. Gole Oskara Jaśkiewicza i Krzysztofa Zapały, przedzieliło trzecie w meczu trafienie Malasińskiego.

Na lodzie nie ma miejsca na sentymenty. Jestem zawodnikiem Katowic i robie wszystko byśmy wygrywali. Cieszę się, że dzisiaj do tego się przyczyniłem. Pierwsza tercja ustawiła ten mecz. Potem było trochę nerwowo. Łapaliśmy mnóstwo kar. Nie wiem czy słusznie czy nie. Teraz już nie chcę się nad tym zastanawiać – przyznał popularny „Malaś”.

Myślę, że mecz mógł się podobać. Dużo było w niej walki, padło sporo goli. Nam po tych dwóch niezłych meczach, przytrafił się może słabszy troszkę dzień, ale mimo przegranej widzę sporo pozytywów w naszej grze. Rywale byli dzisiaj sprytniejsi od nas, ale wcale nie uważam, że jesteśmy gorszym zespołem od nich, a wręcz przeciwnie. W sporcie jednak nie zawsze wygrywa lepszy – ocenił gracz Podhala, Krzysztof Zapała.

Przed meczem wiedzieliśmy, po przegranej w Tychach Cracovii, wygrana da nam awans na fotel wicelidera. Byliśmy wiec dodatkowo zmotywowani by zwyciężyć. Cel udało się zrealizować, a olbrzymi wkład w nasze zwycięstwo ma nasz bramkarz – podsumował trener gości Tom Coolen.

Powiem tylko tyle, że nie byliśmy dzisiaj dobrze przygotowani do tego meczu, co też przeciwnik wykorzystał. Mogę jednak zapewnić, że jeżeli spotkamy się w play-off to na pewno będziemy już znacznie groźniejsi – podkreślil  trener  Podhala, Aleksandrs Belavskis.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Tauron KG GKS Katowice 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

Bramki: 0:1 Malasiński (Strzyżowski) 12, 0:2 Grof (Wronka, Malasiński) 13, 0:3 Wronka (Davecka, Rothla) 15, 0:4 Malasiński (Wronka) 22, 1:4 Różański (Nuepauer) 27, 1:5 Strzyżowski (Rothla) 37, 2:5 Jaśkiewicz (Tomasik, Kolusz) 54, 2:6 Malasiński (Wronka, Majoch) 56, 3:6 Zapała (Ogorodnikow, Wielkiewicz) 60.