Kamery live
prognoza pogody

Ponad 450 tysięcy na aktywizację seniorów

3 lutego 2017 18:00

Masz pomysł, który pomoże w walce z wykluczeniem społecznym osób starszych? A może chcesz wypromować edukację wśród seniorów? Właśnie ruszył konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z obszaru pomocy społecznej. Oferty można składać do 22 lutego. Do rozdania jest w sumie 450 tys. zł.

Ponad 450 tysięcy na aktywizację seniorów

W ramach ogłoszonego właśnie konkursu można składać wnioski dotyczące zadań wspierających funkcjonowanie osób starszy w społeczeństwie, przeciwdziałające ich wykluczeniu. Preferowane będą projekty, które są skierowane m.in. do seniorów mieszkających na wsi. Na dotację mogą też liczyć inicjatywy, które promują kształcenie ustawiczne osób starszych – w tym m.in. uniwersytety trzeciego wieku.

Uwaga: o dotację mogą się starać projekty, które rozpoczęły się nie wcześniej niż 1 stycznia 2017 r., a zakończą nie później niż 30 listopada 2017 r. Minimalny koszt całkowity realizacji danego zadania nie może być mniejszy niż 25 tys. zł.

– To kolejny rok, kiedy Samorząd Województwa Małopolskiego wspiera realizację zadań z obszaru pomocy społecznej. W zeszłym roku na ten cel przeznaczyliśmy prawie 600 tys. zł. Wsparcie otrzymało wtedy 27 inicjatyw – mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

Oferty można składać do 22 lutego 2017 r., do godz. 12.00 osobiście w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie (ul. Piastowska 32 30-070 Kraków, dziennik podawczy) lub za pośrednictwem poczty na adres korespondencyjny ROPS.

Uwaga: liczy się data wpływu oferty. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie internetowej ROPS. Odpowiedzi na pytania można też uzyskać w dziale polityki społecznej ROPS (I piętro, pok. nr 12).

źródło i zdj. Biuro Prasowe UMWM

NT24TV 03.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również