nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Policjanci zatrzymali złodziei sportowych kurtek

W piątek po południu, policjanci  z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy, pełniąc służbę, zauważyli przed jednym ze sklepów sportowych nerwowo  zachowujących  się trzech mężczyzn. Wygląd dwóch z nich odpowiadał wizerunkowi  sprawców kradzieży ubrań w czerwcu br. w sklepie sportowym, przed którym się znajdowali.

Ponieważ mężczyźni zaczęli wsiadać do samochodu, chcąc odjechać z parkingu, funkcjonariusze czym prędzej postanowili sprawdzić swoje podejrzenia. Jak się okazało, intuicja ich nie myliła. Mężczyźni w kieszeniach swoich ubrań  mieli przedmioty, mogące służyć do kradzieży. Policjanci znaleźli m in. magnesy i kleszcze do rozmagnesowania i odpięcia klipsów zabezpieczających odzież, a w bagażniku kilka markowych kurtek, które jak się okazało, zostały wcześniej skradzione w tym sklepie. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło nagranie z monitoringu sklepowego. 34 -, 50 – i 53 – latek pochodzący z województwa mazowieckiego zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie. Ustalono jednak, że w kradzieży brał udział jeszcze jeden mężczyzna.

24-latek również pochodzący z województwa mazowieckiego został zatrzymany po kilku godzinach, bo jak się okazało, po kradzieży ubrań poszedł jeszcze do perfumerii, gdzie zabrał perfumy  o wartości 189 złotych.

Łączna suma strat ukradzionych pięciu kurtek wynosiła blisko 1770 złotych. Następnego dnia cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży za co grozi kara do  5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo 53 i 34-latek odpowiedzą za kradzież kurtek w czerwcu br. o wartości blisko 800 złotych w tym samym sklepie sportowym.

źródło: KPP Nowy Targ

 

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna