Kamery live
prognoza pogody

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców

11 czerwca 2018 23:17

9 czerwca br. policjanci nowotarskiej drogówki  prowadzili ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, z jakim często stykają się policjanci, jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. 

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców

Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu.

W trakcie działań mundurowi przebadali 1613 kierujących pojazdami i ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących. Łącznie na terenie powiatu nowotarskiego w trakcie weekendu ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących.

W piątek w Nowym Targu po godzinie 9.00  policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Ford, którego kierująca mieszkanka Nowego Targu miała 0,27 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę również w Nowym Targu po godzinie10.30  policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Peugeot, którym kierował mieszkaniec  Nowego Targu. Po badaniu okazało się , że ma prawie 1  promil alkoholu w organizmie.

Po godzinie 11.00 również w Nowym Targu mieszkanka Gliczarowa Dolnego kierująca  samochodem osobowym marki Alfa Romeo miała 1.20 promila alkoholu w organizmie.

Około godziny 10.00 w miejscowości Chochołów policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, którego kierujący mieszkaniec tej miejscowości miał 0.58 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał  uprawnień do kierowania pojazdami i innych dokumentów wymaganych w trakcie kontroli.

W niedzielę  w południe w miejscowości  Chabówka  kierujący peugeotem mieszkaniec Chabówki  miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący, którzy posiadali uprawnienia do kierowania stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdem będąc  w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości .

Zapamiętaj !

  • jeżeli wybierasz się na imprezę, na której będzie serwowany alkohol zastanów się, czy nie lepiej zostawić samochód w domu,
  • nie wyśmiewaj się z niepijących, nie nakłaniaj ich do picia, nie namawiaj kierowców do picia toastów,
  • jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości lub zapewnij im nocleg,
  • jeśli jesteś pasażerem, nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol, powstrzymaj go żeby nie prowadził pojazdu.

Dlatego, jeżeli wczoraj piłeś alkohol, to dziś nie wsiadaj za kierownicę !!!

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, w każdej jednostce Policji można poddać się takiemu badaniu!

os 11.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również