Kamery live
prognoza pogody

Póki co – nie ma mocnych na porzucony samochód przy Alejach

Urząd Miasta Nowy Targ wydał oficjalny komunikat na temat bezskutecznych, póki co, starań, jakie już od początku grudnia zeszłego roku są podejmowane w celu usunięcia uszkodzonego samochodu marki Volkswagen Sharan, od dłuższego czasu szpecącego okolice parkingu przy Miejskim Centrum Kultury. 

Póki co - nie ma mocnych na porzucony samochód przy Alejach

Sprawa ciągnie się już od ponad trzech miesięcy. Dokładnie w dniu 7 grudnia 2022 roku Referat ds. Drogownictwa i Transportu nowotarskiego magistratu poinformował Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu o potrzebie usunięcia uszkodzonego pojazdu. W przygotowanym piśmie pracownicy Urzędu Miasta Nowy Targ zwrócili uwagę na stan techniczny i wizualny samochodu, a także fakt, że od dłuższego czasu nie zmienił on swojej lokalizacji, co może wskazywać na jego porzucenie przez właściciela.

Podniesiono również kwestie stworzenia przez pojazd zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożenia dla środowiska – przez wzgląd na możliwość wycieku płynów eksploatacyjnych. Dodatkowo, w razie wydania dyspozycji usunięcia pojazdu (taką decyzję podejmuje Policja lub Straż Miejska), urząd wskazał miejsce, w które pojazd mógłby zostać odholowany (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnyc PSZOK ul. Jana Pawła II 113).

16 stycznia br. w piśmie do nowotarskiego magistratu Policja poinformowała, że samochód nie został odholowany, ponieważ jego stan miał wskazywać na „użytkowanie stacjonarne”. Jak zapewniono, prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia właściciela. Kiedy to się uda, policja zamierza podjąć „dalsze czynności”, o których ma poinformować Urząd Miasta Nowy Targ.

Ze względu na fakt, że ostatnio stan porzuconego pojazdu jeszcze się pogorszył (rozbito szyby), urzędnicy nowotarskiego magistratu ponownie wystąpili do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z pisemną prośbą o niezwłoczne usunięcie pojazdu.

os 08.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Podpisgwiazdka 11:33 09.03.2023

Jeśli nikt się nie obrazi czy tym bardziej nie będzie szukał mogę go zabrać dla siebie hah będzie do pola autko

mjetek 15:05 08.03.2023

UM i policja jaja sobie jakies robia, co to kuzwa jest 'użytkowanie stacjonarne' zlomu na publicznym parkingu?

Zobacz również