Podhale zwycięskie w Gdańsku

15 grudnia 2019 19:35

Hokeiści Podhala Nowy Targ kontynuują serię ligowych zwycięstwach w meczach przeciwko drużynę Lotosu Gdańsk, która trwa od października ubiegłego roku. Tym razem „Szarotki” pokonały – siódmy raz z rzędu – gdańszczan 3:1 na ich lodzie.

Po pierwszej tercji Podhale prowadziło 1:0 po golu zdobytym już w 33 sekundzie. Autorem trafienia był Samu Suominen, który przymierzył spod linii niebieskiej. Sytuacji na kolejne gole nie brakowało, ale pewnymi punktami swoich drużyn byli obaj bramkarze. Oba zespoły zmarnowały też w tej część gry po jednym okresie gry w liczebnej przewadze.

W drugiej tercji także padł jeden gol. Zdobyli go tym razem gospodarze, a konkretnie Aleksandr Gołovin, który w 26 min objechał bramkę i z najbliższej odległości pokonał Przemysława Odrobnego. „Szarotki” także w tej odsłonie miały sporo okazji. Najlepszą Alexander Pettersson, który w momencie kiedy jego zespół grał w liczebnym osłabieniu, przegrał pojedynek jeden na jeden z Tomasem Fucikiem.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich 5 minutach. Najpierw Maciej Sulka uderzył z linii niebieskiej, Fucik nie zdołał „zamrozić” krążka z czego skorzystał Kyle Cambpell i zdobył swojego pierwszego gola w barwach „Szarotek”. Zwycięstwo nowotarżan strzałem do pustej już bramki przypieczętował 55 sekund przed syreną końcową Richard Jencik.

Lotos Gdańska – KH Podhale Nowy Targ 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Bramki: 0:1 Suominen (Seed, Willick) 1, 1:1 Gołowin (Stasiewicz, Rożkov) 26, 1:2 Cambpell (Sulka) 55, 1:3 Jencik (Willick) 60.
Podhale: Odrobny – Seed, Suominen, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Wsół, Franek, Neupauer, Dziubiński – Sulka, Mrugała, Nattinnen, Valentino, Pettersson – Słowakiewicz, Campbel, Guzik, Siuty.
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak.
Kary: 4-4 min.