Podhale odpadło z Pucharu Wyszehradzkiego

Hokeiści Podhala Nowy Targ odpadli z rywalizacji Puchar Wyszehradzki. W ćwierćfinale „Szarotki” musiały uznać wyższość słowackiej Nitry. Po remisie przed tygodniem we własnej hali, w rewanżu już na lodowisku rywala, nowotarżanie przegrali 1:4.

Pierwszą tercję Podhale przegrało 0:1, po golu straconym w 11 min w liczebnym osłabieniu. Gola zdobył Judd Blackwatter, który miał mnóstwo czasu i miejsca by precyzyjnie przymierzyć w górny róg nowotarskiej bramki. Wcześniej to „Szarotki” nie wykorzystały dwuminutowego okresu gry 5 na 4. W momencie kiedy obie drużyny grały w pełnych zestawieniach mecz był wyrównany.

Wynik meczu nie zmienił się w kolejnych 20 minutach, w których także żadnej ze stron na dłużej nie udało się zaznaczyć swojej przewagi. Sytuacji z ob stron było sporo, ale mocnymi punktami swoich zespołów byli obaj bramkarze.

Za to już w 87 sekundzie tercji trzeciej gola numer dwa zdobyli gospodarze. Odrobny uderzenie Romana Raca obronił, zabrakło jednak asekuracji obrońców i wobec dobitki Andreja Kollara, bramkarz „Szarotek” był już bezradny.

W 47 min na karę powędrował Jussi Nattinen i po chwili gospodarze prowadzili już 3:0. Karol Csanyi zmienił tor lotu krążka po strzale z linii niebieskiej Dylana Olsena.

W tym momencie w bramce Podhala Odrobnego zastąpi Błażej Kapica, a po upływie 51 sekund gola zdobyli nowotarżanie konkretnie – po indywidualnej akcji – Emil Svec.

W 52 min Nitra przypieczętowała wgraną czwartą bramką, po tym jak pod poprzeczkę bramki Podhala trafił Lukas Hrusik.

HK Nitra – KH Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Bramki: 1:0 Blackwatter (Morrisson) 11, 2:0 Kollar (Rac, Olsen) 42, 3:0 Csanyi (Olsen, Rac) 48, 3:1 Svec 49, 4:1 Hrusik (Blackwatter, Verstteg) 52.

Podhale: Odrobny (48 B. Kapica) – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Wsół – Chaloupka, Kamieniew, Svec, Dziubiński, Worwa – Mrugała, Sulka Pettersson, Nattinen, Słowakiewicz oraz Siuty, Neupauer, Franek

Kary: 2-6 min.

Pierwszy mecz: 3:3. Awans: HK Nitra.