Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ – z rządowym dofinansowaniem na rozbudowę ul. Sikorskiego i os.Szuflów

Samorządy z Małopolski otrzymały kolejny, ogromny „zastrzyk gotówki” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Łączna kwota dofinansowania, która trafi do małopolskich powiatów i gmin tylko w 2021 roku wynosić będzie ponad 287 mln złotych i obejmie 274 zadania. 32,6 mln zł – to wysokość wsparcia, jakie otrzymają gminy z powiatu nowotarskiego. Miasto Nowy Targ otrzyma kwotę 7 mln 685 tys. zł na rozbudowę ul. Sikorskiego i drogi na os. Szuflów. 

Nowy Targ - z rządowym dofinansowaniem na rozbudowę ul. Sikorskiego i os.Szuflów

Środki zostaną przeznaczone w sumie na 229 nowych zadań drogowych w Małopolsce. W tym roku kontynuowanych będzie także 45 projektów wieloletnich, które otrzymały dofinansowanie w ramach naborów przeprowadzonych w latach ubiegłych. Zadania zgłoszone przez jednostki samorządu terytorialnego dotyczą budowy nowych dróg, ale i przebudowy lub modernizacji już istniejących ciągów komunikacyjnych. 

Miasto Nowy Targ otrzymało wsparcie na rozbudowę ul. Sikorskiego – od skrzyżowania z ul. Podtatrzańską do ul. Szaflarskiej, wraz z budową skrzyżowania w formie ronda i przebudową fragmentu ul. Szaflarskiej. Inwestycja obejmuje fragment ok 1 km drogi wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową i parkingami. Szacunkowy koszt brutto tej inwestycji wynosi ok. 11 mln zł, wysokość przyznanego dofinansowania wynosi ponad 6 mln zł. 

Drugą z dofinansowanych inwestycji jest budowa ok 500-metrowego odcinka drogi na os. Szuflów. Całość inwestycji oszacowano na 3 mln złotych, kwota rządowego wsparcia wynosi 1 mln 600 tys. zł. 

 

os 22.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mieszkaniec 11:46 23.04.2021

Jak to cieszy że tyle rzeczy się dzieje w naszym mieście brawo

Zobacz również