Kamery live
prognoza pogody

Nowy Targ będzie gościł ok. 2 tysięcy turystów. Już za tydzień ruszają tu XIX Mistrzostwa Polski Skarbowców

Od czwartku, 26 maja możemy spodziewać się w Nowym Targu dużego napływu turystów ze wszystkich stron Polski – wszystko to w związku z XIX Mistrzostwami Polski Skarbowców, które będą rozgrywane w Stolicy Podhala do soboty, 28 maja. Do Nowego Targu ma zawitać w tym czasie nawet 2 tysiące osób – zawodników i osób towarzyszących. Główną bazą mistrzostw będzie Miejska Hala Lodowa, gdzie będą się odbywać wydarzenia towarzyszące. XIX Mistrzostwom Polski Skarbowców będzie towarzyszyło hasło “Solidarni z Ukrainą”. 

Nowy Targ będzie gościł ok. 2 tysięcy turystów. Już za tydzień ruszają tu XIX Mistrzostwa Polski Skarbowców

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II z Bydgoszczy. Skarbowcy będą rywalizować w jedenastu dyscyplinach, wykorzystując m.in. miejskie obiekty sportowe.  Po raz pierwszy w historii mistrzostw rozegrane zostaną zawody w kolarstwie MTB o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Odbędą się one 26 maja i zainaugurują sportowe rozgrywki skarbowców w mieście. Trasa zawodów będzie wiodła wokół Boru na Czerwonem. Pozostałe dyscypliny to: strzelectwo, bieg przełajowy, nordic walking, przeciąganie liny, piłka nożna, skok w dal, pływanie, badminton, tenis stołowy i tenis ziemny. 

-Fundacja zgłosiła nam, że przyjedzie ok. 2 tysięcy zawodników i kibiców – część przyjedzie z rodzinami. Zgłoszonych jest ponad 200 jednostek skarbowych z całego kraju. To jest ta impreza, która miała się odbyć w 2020 roku, niestety wybuch pandemii spowodował, że została wtedy odwołana i dopiero teraz te mistrzostwa wracają – wyjaśnia burmistrz Nowego targu Grzegorz Watycha – Mamy nadzieję, że atrakcje, które spotkają goście, przebywając w Nowym Targu i okolicach, spowodują, że będą tu wracać. Niektórzy będą być może pierwszy raz. Chcemy im pokazać m.in. ścieżki rowerowe. Główna baza będzie w Miejskiej Hali Lodowej – wewnątrz hali będą odbywać się wydarzenia towarzyszące mistrzostwom. 

Miasto ze swojej strony pokrywa koszt pracy sędziów, przygotowuje także pakiety startowe z materiałami promocyjnymi miasta, jak mapki rowerowe, smycze, czy inne gadżety. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji swoje obiekty – halę lodową, halę sportową “Gorce” i pływalnię udostępnia odpłatnie. Ponadto, zawody rozgrywane będą także na terenie sal gimnastycznych w szkołach nr 4 i 6. Jak dodaje dyrektor Krzysztof Łapsa, MCSiR będzie mógł liczyć na zysk także dzięki ofercie noclegowej – wszystkie pokoje w hotelu “Gorce” w czasie trwania mistrzostw są już zarezerwowane. Podobnie jest w innych hotelach zlokalizowanych na terenie miasta. 

-Impreza odbędzie się w mniejszym wymiarze, niż była zapowiadana przed pandemią, ale dla nas z punktu widzenia organizacyjnego, logistycznego to nawet lepiej. Początkowo zakomunikowano, że zgłasza się 4 tysiące ludzi, co trochę nas przerażało, bo to byłoby spore wyzwanie, żeby obsłużyć te osoby i by wszyscy wyjechali zadowoleni, z jak najlepszym wspomnieniem z Nowego Targu. Na pierwszy rzut będzie nam lepiej takie mistrzostwa przeprowadzić dla 2 tysięcy gości. Zobaczymy, jak wpłynie to na ruch w mieście i inne z tego tytułu profity, ale i pewne uciążliwości, bo mogą być korki, ale myślę, ze damy radę. Nie takie najazdy turystów Podhale już widziało – mówi burmistrz Nowego Targu. 

Wzór medalu tegorocznych mistrzostw

mat. graficzne: Mistrzostwa Polski Skarbowców/Facebook

Stolica Podhala – gospodarzem Mistrzostw Polski Skarbowców

os 20.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Tofik 21:26 20.05.2022

Proszę jeszcze o informację kto za te harce urzędasów płaci?

Tonek 13:11 20.05.2022

'Od środy, 26 maja możemy spodziewać 26 maj to jest czwartek, ciekawe jestem kto pisze takie bzdury, pozdrowienia dla admina.

NowyTarg24.tv 13:16 20.05.2022

Poprawione, dziękuję. Po prostu się pomyliłam. Pozdrawiam.

Zobacz również