Kamery live
prognoza pogody

Stolica Podhala – gospodarzem Mistrzostw Polski Skarbowców

7 marca 2020 08:26
Wyciszenie Włącz dźwięk

Około 3 tysięcy urzędników z 235 jednostek skarbowych weźmie udział w XIX Mistrzostwach Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów, które odbędą się w dniach 28-31 maja br. w Nowym Targu. To dane na dziś, które mogą ulec zmianie – rejestracja potrwa bowiem jeszcze do końca kwietnia. “Dla nas to ważne i miłe, że przeszliśmy weryfikację i spełniliśmy wymagania, by być miastem gospodarzem tych mistrzostw. Liczymy, że goście wyjadą z dobrymi wspomnieniami i będą wracać do Nowego Targu” – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. 

W Urzędzie Miasta odbyła się wczoraj konferencja prasowa z udziałem władz miasta, szefów Wydziału Promocji,  referatu ds. Sportu i Turystyki oraz Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, a przede wszystkim – głównych organizatorów Mistrzostw, czyli przedstawicieli Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II z Bydgoszczy: prezesa Sławomira Dworskiego i dyrektor  ds. fundraisingu, Magdaleny Dworskiej. Przedstawiali oni ideę i szczegóły organizacji mistrzostw i przybliżali działalność statutową Fundacji, która własnie w Nowym Targu świętować będzie jubileusz 20- lecia działalności.

– To jest ogromne wyróżnienie dla miasta, ponieważ nasza impreza cieszy się tak dobrą opinią promocyjną dla każdej miejscowości, którą wybierzemy i nie każda przejdzie ten ‘przetarg’, bo żeby zrobić tak dużą imprezę potrzeba wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest współgospodarz imprezy. Tu spotkaliśmy się z życzliwością i wspaniałym przyjęciem – mówiła Magdalena Dworska.

Skarbowcy będą korzystać z obiektów Miejskiej Hali Lodowej, tzw. “koła”, Hali Gorce i Arena, pływalni i sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6, być może również z obiektu w Gronkowie. Nie wszystkie miejskie obiekty sportowe będą dla skarbowców dostępne, ponieważ w tym samym czasie gościć będzie w mieście, już po raz trzeci, Olimpiada Notariuszy.

Mistrzostwa Skarbowców to w sumie 11 konkurencji sportowych, takich jak m.in. nordic walking, strzelanie, pływanie, siatkówka, tenis ziemny i stołowy, piłka nożna, czy badminton. Z inicjatywy miasta, po raz pierwszy odbędzie się także rajd rowerowy wokół Boru na Czerwonem. Miasto zapewni możliwość wypożyczenia rowerów na miejscu, a udział w rajdzie już zadeklarowało ponad stu uczestników. To właśnie organizacja rajdu w dużej mierze składa się na kwotę 50-55 tys. złotych, jaką miasto zamierza przeznaczyć na współorganizację tej imprezy. Pozostałe koszty to m.in. obsługa sędziowska, scena przy hali lodowej i podstawowy sprzęt sportowy (piłki, lotki, rakietki), który później trafi do nowotarskich szkół. Miasto ma przygotować lokalną ofertę kulturalną i muzyczną i “dorzucić się” do pakietu startowego. 

-Te mistrzostwa to ważne wydarzenie promocyjne i zależy nam, żeby nasi goście nie tylko się dobrze poczuli w Nowym Targu, ale i by pozostał w nich korzystny obraz naszego miasta. Musimy więc podjąć pewne działania –tłumaczył Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. Sportu i Turystyki UM. 

Z powodu braku wystarczającej ilości miejsc noclegowych, uczestnicy Mistrzostw będą korzystać z noclegów w Białce Tatrzańskiej, czy Szaflarach. Organizatorzy zapewniają catering – ale to tylko jeden posiłek i wyłącznie dla zawodników. A ci na mistrzostwa przyjeżdżają często z rodzinami, osobami towarzyszącymi.

-Pozostałe osoby także będą musiały coś jeść, do tego dochodzą śniadania i obiadokolacje, które będą szukane tu na miejscu. Restauratorzy na pewno będą bardzo zadowoleni – zapewniają organizatorzy, już dziś prosząc o nagłośnienie wśród właścicieli restauracji i lokali konieczności zaopatrzenia się w większą ilość produktów. 

Mistrzostwa Skarbowców finansowane są z darowizn, jakie wpłacają uczestnicy zawodów. Miasta gospodarze są tu partnerami. Do tej pory, mistrzostwa odbywały się m.in. w Wiśle, Świnoujściu, Zakopanem, Toruniu, Rewalu, czy Legionowie.

/os

os 07.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również