Kamery live
prognoza pogody

Nowotarżanie zatrzymani za posiadanie i udzielanie narkotyków

27 marca 2024 12:30

Policjanci z Rabki-Zdroju zabezpieczyli w jednym z domów na terenie Nowego Targu ponad 60 gramów narkotyków. Do sprawy zatrzymano trzy osoby, które usłyszały zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. 27-latek odpowie za posiadanie, 21-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a 28-latek za posiadanie i udzielanie substancji psychoaktywnych.

Nowotarżanie zatrzymani za posiadanie i udzielanie narkotyków

/fot. KPP Nowy Targ/

Czynności związane z realizacją sprawy narkotykowej sprzed kilku miesięcy doprowadziły policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju do kilku mieszkańców Nowego Targu. Realizując prokuratorskie postanowienie o przeszukaniu w jednym z domów, potwierdziły podejrzenia mundurowych. Jako pierwszy wpadł 28-latek, który na widok policjantów wyrzucił z balkonu zawiniątko z marihuaną. Obecny na miejscu pies służbowy do wykrywania zapachu narkotyków z przewodnikiem podjął trop i odnalazł wyrzucone narkotyki. W sąsiednim pokoju przebywała młoda kobieta, która posiadała ponad 60 gramów marihuany oraz niewielkie ilości mefedronu. 28-latek i 21-latka zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostek policji w celu wykonania czynności procesowych.

Pod innym adresem na terenie miasta policjanci zatrzymali również 27-latka za posiadanie marihuany. Łącznie podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 63 gramy marihuany i niewielkie ilości mefedronu. To już kolejne zarzuty dla 28-latka w tej sprawie. Poprzednio usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego tym razem usłyszał zarzuty udzielania oraz posiadania substancji psychoaktywnych. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Z kolei 21-latka odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi jej od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a 27-latek usłyszał zarzut za posiadanie marihuany i grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 27.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również