Kamery live
prognoza pogody

NKP – zapowiedź sezonu 2018/2019

9 sierpnia 2018 15:51

18 drużyn z 4 województw, w tym 4 beniaminków, 1 spadkowicz z II ligi i 13 zespołów, znających się już przynajmniej od roku. Nowy sezon w III lidze grupie IV zapowiada się niezwykle ciekawie, a wszystko rozpocznie się już w drugą sobotę sierpnia!

NKP - zapowiedź sezonu 2018/2019

NKP Podhale Nowy Targ po zajęciu w zeszłym sezonie 5. miejsca w tabeli pożegnało się z głównym reżyserem tego sukcesu – Januszem Niedźwiedziem, który zdecydował się na pracę w nowym środowisku – Stali Rzeszów. Jego miejsce zajął Dariusz Mrózek, były szkoleniowiec również III-ligowej Stali Bielsko-Biała, z którą uplasował się w zeszłym sezonie na 10. lokacie, mimo wielu przeszkód i problemów. Teraz przed nim kolejne wyzwanie, tym razem na Podhalu.

-Po poprzednim sezonie w którym drużyna zajęła wysokie 5 miejsce oczekiwania są na pewno duże. Drużyna prezentowała bardzo wysoki poziom i chcemy ten poziom dalej utrzymać. Jeżeli chodzi o cele na najbliższą rundę to z mojej strony mogę zagwarantować i odpowiem tu troszkę dyplomatycznie, walkę o 3 punkty w każdym najbliższym spotkaniu – zapowiada trener Dariusz Mrózek.

W nowym sezonie 2018/2019 zobaczymy sporo znanych już z zeszłej kampanii twarzy, obejrzymy też najprawdopodobniej wracającego do gry Potońca. W meczach kontrolnych wystąpili również młodzieżowcy, tacy jak powoałny swego czasu do młodzieżowej Reprezentacji Polski Wojciech Kobylarczyk, czy powracający z wypożyczenia Buć oraz świetnie spisujący się w juniorskich kategoriach Bałos i Łukaszczyk. Trener Mrózek upatruje w oczekiwaniach ogrywania młodzieży dużo pozytywów.

Kadra jest bardzo stabilna, praktycznie na każdej pozycji mamy bardzo doświadczonego i ogranego zawodnika. Do zespołu szukamy zawodników którzy są w wieku młodzieżowca i mają występy w drużynach seniorskich na poziomie co najmniej III ligi. Daje nam to pewność, że są gotowi do gry od zaraz. Dzięki temu mam też większe pole manewru jeśli chodzi o obsadzenie poszczególnych pozycji przez młodzieżowców. Oczywiście wpływa to korzystnie na rywalizację w zespole, a nie ma nic lepszego dla trenera niż posiadanie dwóch równorzędnych zawodników na każdej pozycji. Jeszcze tak komfortowej sytuacji nie mamy, ale jesteśmy na dobrej drodze. Trenuje z nami też kilku zawodników z Akademii i rozwijają się oni błyskawicznie, bo potrafią wykorzystać wskazówki swoich starszych i bardziej doświadczonych zawodników – przekonuje trener Podhala.

My również wierzymy, że taka mieszanka młodości z doświadczeniem da wymierne efekty, a żeby przekonać się o tym na własne oczy, koniecznie trzeba przyjść na najbliższe spotkanie ligowe w Nowym Targu, które już 18 sierpnia o godzinie 17:00, kiedy to naszym rywalem będzie 6. zespół zeszłego sezonu – Wólczanka Wółka Pełkińska. Serdecznie zapraszamy!

mat. prasowe

fot. Maciej Zubek

 

os 09.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również