Kamery live
prognoza pogody

Na rondzie pod Szaflarami – asfalt wylany (galeria zdjęć)

12 grudnia 2016 19:29

Dziś po południu zakończyło się wylewanie nawierzchni bitumicznej na rondzie pod Szaflarami. Od jutra nie będzie żadnych utrudnień w ruchu na „zakopiance”. To już finał dramatycznego biegu tej inwestycji.

Na rondzie pod Szaflarami – asfalt wylany (galeria zdjęć)

Żeby zdążyć przed zapowiadanym mrozem i śniegiem, wykonawcza firma rzuciła dziś do pracy przy rondzie sporo ciężkiego sprzętu. Wywrotki kursowały z gorącą masą bitumiczną, walce dosłownie tańczyły po kole w oparach asfaltu, równając nawierzchnię. Roboty były już wykonywane w pośpiechu. Ale udało się. Spadek temperatur odtąd nie może zaszkodzić wykonawcom. Po wylaniu asfaltu zostanie tylko kosmetyka, porządkowanie terenu, sypanie ziemi pośrodku ronda, oznakowanie. Tyle ze strony wykonawcy. Trzeba będzie jednak jeszcze dokonać przekazań i odbiorów technicznych, uzyskać zgodę na użytkowanie. Gotowe rondo, którego inwestorem zastępczym jest miasto, musi też zostać formalnie przekazane gestorowi szosy, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak szacuje kierownik budowy, Mariusz Dendys z Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego, opóźnienia wynikłe z odmowy wydania działki wywłaszczonej pod budowę drogi i ronda na mocy spec-usatwy, oporu na gruncie, procedury odwoławczej oraz udaremnionej egzekucji w czerwcu – są przynajmniej trzymiesięczne. Dlatego teraz trzeba finalizować roboty w deszczu, na wietrze i w mrozie. Drogę dojazdową do przyszłej galerii Color Parku udało się wykonać wcześniej. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy rozpocznie się budowa samej galerii.

Finalizowanie prac przy rondzie zbiegło się w czasie z wydaniem przez ministerstwo infrastruktury i budownictwa decyzji co do istoty utrzymującej w mocy wcześniejszą decyzję wojewody małopolskiego, z 4. maja br., o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Stosowne obwieszczenie ma się znaleźć na tablicach ogłoszeniowych oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta.

– Decyzja w tej chwili jest już prawomocna, czyli wszelkie środki administracyjne zostały przez odwołujące się strony wyczerpane – mówi Wojciech Watycha, naczelnik wydziału rozwoju i urbanistyki w Urzędzie Miasta. – W tym momencie ktoś, kto się z tym nie zgadza, może wyłącznie na drodze sądowej, w Sądzie Administracyjnym, dochodzić swoich racji. Roboty na rondzie, jak pokazuje stanowisko ministerstwa, były wykonywane zgodnie z prawomocnymi decyzjami wojewody.

opr. asz

NT24TV 12.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również