Kamery live
prognoza pogody

Na odcinku Długiej – generalny remont (video)

10 sierpnia 2017 07:17
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Ciężki sprzęt i głębokie wykopy – tak wygląda w tej chwili ul. Długa. Generalny remont fragmentu jednej z głównych i najintensywniej zastawianych autami ulic Starego Miasta właśnie się rozpoczął. Finał robót planowany jest przed zimą.

 

Poddawany gruntownej modernizacji odcinek – od Krzywej do Kilińskiego – jest zaledwie 300-metrowy, jednak koszt prac – ok. 2-milionowy. O kwocie przesądził duży zakres prac – począwszy od wymiany sieci wodnej i kanalizacyjnej, przez sieć energetyczną, po chodniki z pasem postojowym.

Bardzo uczęszczana i ważna dla układu komunikacyjnego miasta ulica doczeka się tym samym zupełnie innej jakości. Przez kilka miesięcy jednak i jej mieszkańcy, i kierowcy, będą musieli znosić remontowe dyskomforty i utrudnienia.

Ogólny koszt „generalki” na odcinku Długiej miasto ponosi w części drogowej. Za roboty wodno-sieciowe płaci natomiast Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Modernizacja wymaga, niestety, wycinki trzech potężnych lip. Drzewa te mają ok. 80 lat, a suche konary stwarzają niebezpieczeństwo dla przechodniów i parkujących. O wycinkę wysokich drzew zabiegali wcześniej sami mieszkańcy ulicy. Miasto ma oczywiście pozwolenie na usunięcie starodrzewu. W jego miejsce zostaną posadzone inne gatunki.

Zapraszamy na materiał Video

NT24TV 10.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również