nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Na odcinku Długiej – generalny remont (video)

NOWY TARG. Ciężki sprzęt i głębokie wykopy – tak wygląda w tej chwili ul. Długa. Generalny remont fragmentu jednej z głównych i najintensywniej zastawianych autami ulic Starego Miasta właśnie się rozpoczął. Finał robót planowany jest przed zimą.

 

Poddawany gruntownej modernizacji odcinek – od Krzywej do Kilińskiego – jest zaledwie 300-metrowy, jednak koszt prac – ok. 2-milionowy. O kwocie przesądził duży zakres prac – począwszy od wymiany sieci wodnej i kanalizacyjnej, przez sieć energetyczną, po chodniki z pasem postojowym.

Bardzo uczęszczana i ważna dla układu komunikacyjnego miasta ulica doczeka się tym samym zupełnie innej jakości. Przez kilka miesięcy jednak i jej mieszkańcy, i kierowcy, będą musieli znosić remontowe dyskomforty i utrudnienia.

Ogólny koszt „generalki” na odcinku Długiej miasto ponosi w części drogowej. Za roboty wodno-sieciowe płaci natomiast Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Modernizacja wymaga, niestety, wycinki trzech potężnych lip. Drzewa te mają ok. 80 lat, a suche konary stwarzają niebezpieczeństwo dla przechodniów i parkujących. O wycinkę wysokich drzew zabiegali wcześniej sami mieszkańcy ulicy. Miasto ma oczywiście pozwolenie na usunięcie starodrzewu. W jego miejsce zostaną posadzone inne gatunki.

Zapraszamy na materiał Video

0 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna