Kamery live
prognoza pogody

Musisz tam być! (Video Zapowiedź)

30 grudnia 2016 14:15
Wyciszenie Włącz dźwięk

Trzeci rok z rzędu 1 stycznia pasjonaci ulicznego hokeja z Nowego Targu spotkają się by rozegrać „Mecz Noworoczny Young Killers vs Old Killers”. Podobnie jak w zeszłym roku, także i teraz wydarzeniu będzie towarzyszył szczytny cel.

W trakcie meczu – okrzykniętego na wzór tego z udziałem drużyn NHL – jako nowotarski „Winter Classic”, zbierane będą pieniądze dla walczącego z chorobą nowotworową 13 letniego hokeisty MMKS Podhala Maksyma Batkiewicza, podopiecznego Fundacji im. Adama Worwy. Pomóc będzie można na wiele sposobów. Będzie można m.in. wziąć udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Dodatkowo w trakcie meczu przeprowadzona zostanie licytacja wielu cennych pamiątek przekazanych specjalnie na tę aukcję przez znanych polskich sportowców m.in. Andrzeja Fonfarę, Mameda Chalidowa czy też kadrę polskich skoczków narciarskich. W zbiórkę gadżetów w największym stopniu zaangażował się Sebastian Blańda. – Pomogli koledzy i znajomi. Popytałem tu i tam i tak sporo się tego zebrało. Większość sportowców bardzo pozytywnie zareagowała na naszą prośbę – mówi Blańda, który był też jednym z inicjatorów powstania bijącego dziś popularność w Internecie, filmiku z pozdrowieniami dla Maksyma od znanych ludzi sportu i telewizji.

Nowotarski Winter Classic każdego roku zyskuje na popularności. Coś co jeszcze dwa lata temu było jedynie spontanicznym i raczej zwariowanym pomysłem grupy przyjaciół i kolegów, dziś stało się jednym z najważniejszych zimowych wydarzeń w stolicy Podhala, o którym mówi się głośno od kilku tygodni. Zeszłoroczna impreza odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Teraz – jak zapewniają jego organizatorzy i jednocześnie uczestnicy – ma być jeszcze ciekawiej.

Głównie wydarzenie wieczoru czyli mecz „Starzy” kontra „Młodzi” poprzedzi pokazowe spotkanie z udziałem hokeistów drużyny TatrySki Podhala Nowy Targ. Będzie też profesjonalna oprawa muzyczna, pokaz sztucznych ogni i gorący poczęstunek.

Mocno wierzymy, że widownia dopisze i wspólnymi siłami uda się nam zebrać dużą sumę pieniędzy, które pomogą Maksiowi wrócić do zdrowia, a przy tym będziemy się wszyscy razem bawić. W zanadrzu mamy jeszcze kilka niespodzianek, ale ich zdradzać nie chcemy – mówi Dariusz Świętek.

Mecz rozpocznie się 1 stycznia o godzinie 17 na boisku obok Gimnazjum nr 2.

NT24TV 30.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również