PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Mieszkańcy Niwy nie chcą, by Google kierował objazdy przez ich osiedle

23 września 2021 13:48

Poweekendowy korek, “zakopianka” stoi, a kierowcy szukają ratunku w aplikacjach wyznaczających objazdy – to rzeczywistość dobrze znana mieszkańcom Podhala. Większy problem zaczyna się wtedy, kiedy kierowcy, chcąc uniknąć jazdy zakorkowaną zakopianką, blokują również boczne drogi, zupełnie nieprzystosowane do natężonego ruchu. Radny Paweł Liszka, w imieniu mieszkańców Niwy poprosił burmistrza o interwencję w sprawie jednego z takich objazdów. 

Mieszkańcy Niwy nie chcą, by Google kierował objazdy przez ich osiedle

Na zdjęciu – tzw. “droga do potoku” na os. Niwa – jedna z wąskich dróg, przez które prowadzone są objazdy

-W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o interwencję do operatorów Google Maps oraz Yanosik, aby nie wyznaczały objazdów drogą prowadzącą z Lasku do Nowego Targu przez tzw. Potok do Stacji na osiedlu Niwa oraz poprzez Partyzantów do Stacji Orlen na osiedlu Niwa – pisze w interpelacji radny Paweł Liszka – Drogi te są drogami dojazdowymi dla Mieszkańców, szerokości jednego samochodu i nie spełniają wymogu do wzmożonego ruchu samochodowego w obu kierunkach. W weekendy, szczególnie w niedzielę Mieszkańcy nie są w stanie dojechać do swoich domów, z uwagi na blokadę ruchu przez samochody turystów wracających z Zakopanego i okolic. 

W odpowiedzi na interpelację, burmistrz Nowego Targu poinformował, że najpierw konieczne będzie opracowanie i zatwierdzenie nowej organizacji ruchu dla tego rejonu.

-Projekt organizacji ruchu przed złożeniem do zatwierdzenia przedstawiany jest do opinii Komendzie Powiatowej Policji. Następnie po jego pozytywnym zaopiniowaniu i zatwierdzeniu przez Powiatowy Zarząd Dróg, możliwe będzie wprowadzenie ograniczeń w ruchu i zgłoszenie do w/w operatorów braku możliwości ich wykorzystania jako alternatywnych objazdów ze względu na ich parametry techniczne – odpowiedział burmistrz Grzegorz Watycha. 

Podobna sprawa była już przedmiotem skutecznej interwencji władz miasta. Chodziło wówczas problem z objazdami na ul. Klikuszówka i os. Nowe. 

os 23.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również