Kamery live
prognoza pogody

Mgła stanęła na przeszkodzie

18 września 2016 20:53

Tylko 34 minuty trwało niedzielne spotkanie o hokejowy Superpuchar na nowotarskim lodowisku między Podhalem a Cracovią. W tej to właśnie minucie mecz został przerwany ze względna gęstą mgłę, która spowiła całe lodowisko. 

Mgła stanęła na przeszkodzie

Pierwszą tercję jeszcze jakoś rozegrano, ale z każdą kolejną minutą warunki się pogarszały. Szukano sposobu by rozwiązać ten problem. Na pomoc wezwano nawet strażaków. Te próby na niewiele się jednak zdały.  

Powody tego co się stało są dwa. Pierwszy to nietypowe jak na tę porę roku wysokie temperatury powietrza na zewnątrz i poziom wilgotność, a drugi powód to niesprawny od lat system wentylacyjny w hali, którego  naprawa jest z technicznego punktu widzenia niemożliwa. W efekcie tworzy się tzw. termoklina. Ciepłe powietrze które  zalega pod dachem nie pozwala wyjść mgle ponad taflę lodu  – wyjaśnił Bartosz Ścisłowicz, dyrektor nowotarskiego Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, które administruje nowotarskim lodowiskiem.  

–  Warunki jakie panowały w hali zagrażały zdrowiu zawodników. Kontynuując grę narażalibyśmy ich na kontuzje, na co świadomi tego że sezon ligowy się dopiero zaczął, nie mogliśmy zezwolić.  Stąd taka, a nie inna decyzja. Nie była ona łatwa, ale konieczna. Mecz zostanie dokończony w terminie uzgodnionym z klubami. Myślę że stanie się to w ciągu kilku dni  – wyjaśnił Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL. 

Decyzję organizatorów trenerzy obu drużyn przyjęli ze zrozumieniem.  

Myślę że to była rozsądna decyzja. Gra w takich warunkach mijała się z sensem  – podkreślił opiekun Cracovii, Rudolf Rohaczek.  

– Nie mam zastrzeżeń co do decyzji. Pozostaje nam jedynie żałować że tak się stało, bo graliśmy bardzo dobre spotkanie, dużo lepsze niż to piątkowe. Będzie duży problem ze znalezieniem nowego terminu. Liga bowiem nabiera rozpędu. Generalnie uważam ze tego typu spotkanie powinno zostać rozegrane przed sezonem. To byłoby logiczne   – mówił trener Podhala, Marek Ziętara. 

Do momentu przerwania meczu Podhale prowadziło 1:0 po trafieniu z 22 minuty Jarosława Różańskiego, który mimo asysty Krystiana Dziubińskiego,  dołożył łopatkę kija do otwierającego drogę do bramki Cracovii podania Krzysztofa Zapały.

TatrySki Podhale – Comarch Cracovia (0:0, 1:0) – mecz przerwany w 33 min i 4 sekundzie. 

Bramki: 1:0 Różański (Zapała, Hattunen) 22. 

Podhale: Jucers – Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Hattunen – Łabuz, Syrei, Iossafov, Bryniczka, Gruszka – Wojdyła, Sulka, Michalski, Neupauer, Różański oraz P. Michalski, Daniel Kapica, Svitac.

Cracovia: Radziszewski – Novajovsky, Dutka, Svitana, Dziubiński, Sinagl – Rompkowski, Kruczek, Urbanowicz, Słaboń, Damian Kapica – Dąbkowski, Wajda, Jencik, Chovan, Drzewiecki – Paczkowski, Maciejewski, Wróbel, Kuczewicz, Domagała.

Sędziowali Paweł Meszyński z Warszawy i Zbigniew Wolas z Oświęcimia.   Kary: 8 – 6 min. Widzów: 2000 

 

NT24TV 18.09.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również