Kamery live
prognoza pogody

Marszałek Jacek Krupa – o drogach, rowerach, projektach

28 maja 2016 08:21
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Gościem w biurze radnych wojewódzkich był Jacek Krupa. Wizyta marszałka województwa miała charakter roboczy. Podczas spotkań z mieszkańcami, zainteresował się on np. problemem komasacji w Piekielniku. 

Po indywidualnych spotkaniach, podczas konferencji w Urzędzie Miasta, mówił natomiast o planowanych w najbliższych latach, a ważnych dla podhalańskiego subregionu inwestycjach, głównie drogowych. 

Jeśli chodzi o nasze najbliżej sąsiedztwo – dla planowanej obwodnicy Waksmund – Ostrowsko – Łopuszna – uzyskana jest decyzja środowiskowa. Na 7 kilometrach tej drogi powstać mają 4 skrzyżowania, 1 most i przepusty. 17. maja zostały otwarte przetargowe oferty i trwa ich weryfikacja. Prace przy obwodnicy powinny się rozpocząć na początku 2017 roku i zakończyć na przełomie 2018 – 2019. 

Długość kolejnej planowanej drogowej inwestycji – obwodnicy Chochołowa -wynosi 5,5 km. Po uzyskaniu decyzji środowiskowej – podobnie jak w przypadku obwodnicy Łopusznej – zostanie ogłoszony przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Przebudowana ma zostać także droga wojewódzka 957, na odcinku przełęcz Krowiarki – Nowy Targ. Ogłoszono już przetarg na pierwszą część inwestycji.Roboty powinny ruszyć pod koniec przyszłego roku i zakończyć się na przełomie 2018 – 2019. 

Znacznie większy, bo 60-milionowy, może być koszt przebudowy drogi wojewódzkiej 958 Chabówka – Zakopane przez Rabę Wyżną. Dla tej 26-kilometrowej inwestycji został już ogłoszony przetarg, również w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Droga jest kosztowna, ale istotna dla rozśrodkowania ruchu. 

Podczas bytności w mieście, marszałek Jacek Krupa komplementował samorząd za aktywność w budowie ścieżek rowerowych). 

Takie parametry dróg umożliwią już swobodne poruszanie się rowerem z przyczepką i z sakwami, czyli posłużą turystyce rowerowej wielodniowej.  

O różnych obszarach wsparcia ze strony województwa nie omieszkał wspomnieć burmistrz Grzegorz Watycha, dziękując równocześnie marszałkowi za objęcie patronatem honorowym obchodów 670-lecia nadania Nowemu Targowi praw miejskich. 

/as

NT24TV 28.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również