Kamery live
prognoza pogody

Koncert dla Kamila

24 października 2021 18:37
Wyciszenie Włącz dźwięk

W nowotarskiej restauracji “Czarna Owca” odbył się w piątek koncert charytatywny dla 16-letniego Kamila z Łapsz Wyżnych, ucznia Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, który latem tego roku poważnie ucierpiał w wypadku samochodowym. Organizatorom udało się zebrać w sumie blisko 16 tys. złotych.  Pieniądze przeznaczone zostaną w całości na leczenie i rehabilitację Kamila. 

Koncert zgromadził bardzo wielu uczestników. Wydarzenie zainicjowała Renata Knap, prowadząca zespół góralski “Milusioki” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu i to właśnie uwielbiani przez publiczność góralscy muzykanci rozpoczęli część artystyczną. 

-Takie inicjatywy należy wspierać. To impreza charytatywna, która ma za zadanie pomóc naszemu mieszkańcowi, więc czapki z głów i wielkie podziękowania dla organizatorów za to przedsięwzięcie – mówił wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz, który objął wydarzenie honorowym patronatem. 

Imprezę wsparli też swoją obecnością członkowie grupy motocyklowej “Zbóje z gór”, radna miasta Nowy Targ Bożena Groń wraz z mężem, Wojciechem Groniem, prezesem nowotarskiego oddziału Związku Podhalan. Na scenie w “Czarnej Owcy” – restauracji, która nie po raz pierwszy gości w swoich progach charytatywne wydarzenie – pojawiły się takie zespoły jak “Gronicki”, “Wedewil”, “Murań”, “Warasy”, czy spiski zespół regionalny “Hajduki”. Gościnnie wystąpił Władek Basiorka, a całe wydarzenie poprowadziła Marta Zagórska. 

Kamil ma 16 lat. W lipcu 2021 roku uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Ponad miesiąc przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Przeszedł operację twarzy i  oczodołów. Choć od czwartku przebywa w swoim domu, czekają go jeszcze kolejne operacje i długotrwała rehabilitacja. 

-Ma bliskich wokół siebie, ale potrzebuje wsparcia finansowego, a to, że dziś tu jesteście świadczy o tym, że  to wsparcie będzie miał. Liczymy na to, że wszystko się dobrze poukłada – wyrażała nadzieję prowadząca koncert Marta Zagórska. 

Materiał filmowy z wydarzenia – w środowym “Przeglądzie Tygodniowym”. 

os 24.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również