nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Kolorowo nie jest

Bez trenera, bez kontraktów i bez optymistycznych wieści. Tak wygląda aktualna sytuacja w ekipie Podhala Nowy Targ. Niestety przyszłość wcale nie rysuje się w kolorowych barwach.

Od jakiegoś czasu mówi się, że następcą Tomka Valtonena, który po zakończonym sezonie 2018/2019 zrezygnował z funkcji pierwszego trenera „Szarotek” ma być Phil Barski. Kanadyjczyk jest już nawet w Nowym Targu, ale wciąż nie ma oficjalnej informacji o tym, że formalnie związał się kontraktem.

Nawet jeśli Barski parafował umowę, to tak naprawdę na dzisiaj nie ma z kim pracować.  Nikt bowiem z tych zawodników, którzy występowali w drużynie w zeszłym sezonie nie złożył podpisu pod nową umową i na ten moment raczej nie zanosi się by w najbliższym czasie w tej kwestii się zmieniło.

Co więcej, są tacy którzy – po otrzymaniu warunków przedłużenia kontaktów w Podhalu – bardzo poważnie rozważają zmianę otoczenia. W tej grupie są m.in. Krzysztof Zapała, Patryk Wajda czy Oskar Jaśkiewicz. Każdy z nich ma konkretne oferty z innych klubów, nie tylko z Polski. Waha się też Przemysław Odrobny. Marcinem Koluszem podobno zainteresowany jest niemiecki Ravensburg Towerstars, czyli nowy klub Valtonena.

Nieaktualny stał się już temat powrotu do Nowego Targu wychowanków: Patryka Wronki, Damiana Tomasika, Damiana Kapicy i Tomasza Malasińskiego. Negocjacje z Maciejem Sulką także zawisły w powietrzu.

To wszystko to skutek niejasnej sytuacji finansowej klubu. Ciągnące się od lat zadłużenie, brak strategicznego sponsora i niewystarczająca dotacja z Urzędu Miasta powodują, ze władze nie są w stanie domknąć budżetu. Na domiar złego skończyła się umowa z TatrySki, czyli tytularnym sponsorem „Szarotek” w ostatnich kilku sezonach i z dnia na dzień maleją szansę na jej przedłużenie. A to oznacza kolejnych kilkanaście tysięcy mniej w klubowej kasie.

4 4

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

Kibic

Maj 14, 2019, o 09:20:22

Co to piszecie 20 Finów po 100 euro i gramy to jest właśnie skutek grania na dwie piątki od naboru promowania tylko paru dzieci wpływowych rodziców reszta rezygnuje nie widząc przyszłości i teraz to samo trener guru Słowak tez tylko na sile wygrać i dwie piątki a reszta marznie w boksie .

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna