Kamery live
prognoza pogody

Kolejne rozstrzygnięcia w darterskim Pucharze Podhala

21 kwietnia 2023 21:46

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej 6. już edycji Pucharu Podhala zarówno w singlu jak i w deblach.

Kolejne rozstrzygnięcia w darterskim Pucharze Podhala

W singlach – w których udział wzięło łącznie 29 zawodników – zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Robert Rosot, mimo że przed turniejem faworyta upatrywano raczej w będącym w wysokiej dyspozycji Łukaszu Piłacie. Obaj Ci panowie spotkali się w finale i choć Rosot stracił pierwsze dwa legi w tym turnieju, to jednak skutecznie odparł atak młodszego kolegi i zwyciężył 4:2. Trzecie miejsce przypadło Arturowi Janikowi, który wygrał 4:2 z Tomaszem Fryźlewiczem.

W turnieju deblowym przystąpiło 16 par. Pierwszy etap to rywalizacja w grupach, z których po dwie najlepszy pary awansowały dalej. W fazie pucharowej emocje rozgorzały na dobre. Szczególnych emocji dostarczyło półfinałowe spotkanie Szewczyka i Firka z Chudzikiem i Rosotem. Ci pierwsi co prawda roztrwonili prowadzenie 2:0, ale w decydującym 7 legu byli górą. W finale już górą w starciu z Szewczykiem i Firkiem byli faworyci: Biela z Zapałą, którzy zwyciężyli 4:1Trzecie miejsce wywalczyła para Lis i Piłat, która nie jest jednak liczona do rankingu.

Mat. Prasowy

os 21.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również