PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Już za 4 dni startuje Małopolski Wyścig Górski

14 września 2020 11:24

W weekend wielki świat kolarstwa zawodowego ponownie zawita na Podhale. W czwartek zawodnicy 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego wystartują w Krakowie, gdzie odbędzie się prolog rozpoczynający czterodniową imprezę. W sobotę kolarze zawitają do Stolicy Podhala. Po drogach Podhala ścigać będą się jeszcze w niedzielę.

Już za 4 dni startuje Małopolski Wyścig Górski

Na liście miast, które odwiedzą uczestniczy tegorocznej edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego znalazły się także podhalańskie miejscowości, takie jak Nowy Targ, Czarny Dunajec czy Krościenko nad Dunajcem. Na Podtatrzu rozegrane zostaną dwa etapy wyścigu. Drugi etap (19 września) to ponad 140 kilometrowy dystans z przewyższeniami sięgającymi 2144 metrów między Niepołomicami a metą na nowotarskim rynku. W trzecim etapie (20 września) zawodnicy wystartują z Chochołowskich Term i po pokonawszy Czarnego Dunajca, Szaflar, Łopusznej, Krościenka, Łącka i Starego Sącza będą musieli pokonać kilkusetmetrowe wzniesienie, aby zameldować się na mecie, która znajduje się na górze Przehyba. 

Termin 58. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego początkowo miał zostać zorganizowany we wcześniejszym terminie. Decyzją organizatorów – ze względu na obostrzenia i zagrożenia związane z pandemią koronawirusa – wyścig został przeniesiony na 17-20 września.

Ubiegłoroczną edycję Małopolskiego Wyścigu Górskiego wygrał Adam Stachowiak. Zmagania kolarzy jak i triumf Polaka został przyćmiony przez dramatyczny wypadek Karola Domagalskiego, który wypadł z trasy i uderzył ciałem o betonowy przepust. Lekarze w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu przez kilka godzin walczyli o jego życie. Walka ta skończyła się szczęśliwie i dziś – po prawie rocznej przerwie od wyścigów, spędzonej na dochodzeniu do zdrowia – powoli wraca do profesjonalnego kolarstwa. 

Piotr Starmach 14.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również