Kamery live
prognoza pogody

Juniorki MMKS Podhale Mistrzem Polski w unihokeju

8 kwietnia 2018 18:35
Po pięcioletniej przerwie unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ ponownie wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorek starszych. Dodajmy, że nowotarżanki dokonały tego w wielkim stylu.
Juniorki MMKS Podhale Mistrzem Polski w unihokeju

Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów wyłonionych w drodze turniejów eliminacyjnych, rozegrano w Mrzeżynie.

Nowotarżanki nie pozostawiły rywalkom najmniejszych złudzeń, będąc zespołem o kilka klas lepszym.

Najpierw w półfinale podopieczne Arkadiusza Pysza rozniosły w „pył” Jedynkę Trzebiatów zwyciężając w zawstydzających dla rywalek rozmiarach 17:4.

W finale z kolei Podhalanki także urządziły sobie festiwal bramek, ogrywając PUKS Trzebinię aż 14:4.

Gwiazdą Mistrzostw była bezsprzecznie Dominika Buczek, która została wyróżniona tytułem MVP oraz sięgnęła po koroną króla strzelców.

Buczek trafiła też do najlepszej „szóstki” mistrzostw, w której znalazło się też miejsca dla Gabrieli Pysz oraz Zuzanny Krzystyniak.

Z kolei Anna Osmala została wybrana za najlepsza zawodniczkę Podhala.
Buczek, Pysz, Krzystyniak, Osmala oraz Zuzanna Pudzisz odebrały też nominacje do reprezentacji Polski juniorek na majowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Szwajcarii.

Półfinał

MMKS Podhale – Jedynka Trzebiatów 17:4 (7:2, 5:1, 5:1)

Bramki dla Podhala: Buczek 6, Krzystyniak 3, Osmala 2, Pysz 3, Gajewska, Cyrwus, samobójcza,

Finał

MMKS Podhale – PUKS Trzebini 14:4 (5:0, 7:1, 2:3)

Bramki dla Podhala: Buczek 6, Osmala 3, Pysz 3, Pudzisz, Krzystynia,

MMKS Podhale: Anna Dynda, Magdalena Hobot – Natalia Jałoszyńska, Zuzanna Krzystyniak, Gabriela Pysz, Izabela Guziak, Ewelina Mamak, Wiktora Gajewska, Dominika Buczek, Zuzanna Pudzisz, Anna Osmala, Aleksandra Maciaś, Liwia Malinowska, Aleksandra Cyrwus, Maria Kula.

Maciej Zubek 08.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również