Kamery live
prognoza pogody

Jubileuszowy tytuł Gazdy

21 października 2020 22:52

Zakończyła się 29 edycja rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Po trzech latach przerwy tytuł mistrzowski wywalczył zespół Gazdy, dla którego był to już 10 w historii tytuł najlepszej amatorskiej drużyny.

Jubileuszowy tytuł Gazdy

Losy mistrzostwa ważyły się do ostatniej kolejki. W niej Gazda mierzył się z Paką Jana. I na 10 minut przed końcem to właśnie Paka wygrywała 3:1 i w tym momencie to ona była mistrzem. W końcówce dwa gole i w efekcie remis 3:3 dał tytuł podopiecznym Pawła Batkiewicza.  Na trzecim stopnia podium stanęli piłkarze KDRK, a kolejne miejsca zajęły: Joga Bonito, Wierchy Old Boys Lasek, Kunka Team, STC oraz Winter Classic.

Druga ligę wgrała ekipa MIX-40 (awans), za plecami której, na podium uplasował się drużyny Gin Forteca oraz AZH. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano: Suprę, Pro Contract-Dragon Ball, Pub po Bandzie, Galeria Wnętrz Team, Pasieka Bzy, White Bears oraz Art. Coders.

Po koronę króla strzelców w I lidze sięgnął – kolejny już raz – gracz KDRK Mariusz Lubiński z dorobkiem 22 goli, a w II lidze Rafał Kostrzewa z AZH, autor 26 trafień. 

Zdaniem kierowników drużyn najlepszy bramkarzem w 1 lidze został Grzegorz Szczepaniec z Gazdy, a w II lidze Piotr Gogola z Mix40.  Tytuł MVP 1 ligi przypadł Jakubowi Dudkiewiczowi z JOGA Bonito, a najlepszym zawodnikiem II ligi wybrano Roberta Możdżenia z Supry.

– W tych trudnych czasach pandemii, za nami bardzo emocjonujący i tym samym ciekawy sezon, zarówno w pierwszej lidze tak i w drugiej. Do samego końca ważyły się losy o mistrzostwo i o spadek. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze za objęcie patronatem ligi NALP, współpracę oraz ufundowanie pucharów, medali i statuetek, sędziom prowadzącym mecze przede wszystkim Łukaszowi Królczykowi,   Firmie Nowotarska Manufaktura Piwna za nagrody indywidualne, Szymkowi Pyzowskiemu za zdjęcia – ocenił organizator rozgrywek Jan Buczek.

Maciej Zubek 21.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również