Kamery live
prognoza pogody

Jeden telefon może uratować życie

8 listopada 2017 13:03

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Niskie temperatury oraz trudne warunki atmosferyczne (opady i wiatr) mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu - uświadamia nowotarska Policja przed nadchodzącą zimą. 

Jeden telefon może uratować życie

Funkcjonariusze Policji częściej patrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których mogą nocować takie osoby. W zadaniach do służby policjantów, w szczególności zwraca się uwagę na działania mające na celu stałą kontrolę nad miejscami tj. pustostany, ogródki działkowe, prowizoryczne szałasy oraz tereny, w których bezdomni próbują przetrwać mroźną zimową noc, w warunkach szczególnie niebezpiecznych dla ich życia i zdrowia. Funkcjonariusze Policji zobowiązani są do udzielania informacji osobom bezdomnym o najbliższych noclegowniach, Ośrodkach Pomocy Społecznych oraz innych placówkach oferujących pomoc w tym zakresie.

Nie bądź obojętny!!!

Zwracamy się do Państwa z apelem, aby nie ignorować sytuacji osób zagrożonych zamarznięciem.

Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

NT24TV 08.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również