Kamery live
prognoza pogody

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

26 marca 2024 16:00

W pierwszy Dzień Wiosny odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu Dzień Otwarty. Po długich i stresujących przygotowaniach uczniowie i nadzorujący ich nauczyciele mogli podziwiać efekty swojej pracy.

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

Na przybyłych ósmoklasistów czekały stanowiska zawodów, w których kształci szkoła. Dzięki uczącym się w zawodach technika ekonomisty i technika rachunkowości odwiedzający poznali realia pracy biurowej, w tym zaprezentowano im obsługę programu Optima. Zostali zapoznani ze specyfiką dokumentacji kadrowo-płacowej oraz księgowej.

Obsługa drukarki do kodów kreskowych i przykładowe wyposażenie magazynów były dostępne na stanowisku technika spedytora. Pokaz obsługi kasy fiskalnej i sposoby prezentacji towarów na półkach sklepowych odwiedzający mogli podejrzeć u technika handlowca.

Na stanowisku technika turystyki zostały przedstawione tajniki pracy pilota wycieczek, przewodnika turystycznego oraz referenta w biurze podróży. Zawód technika hotelarstwa można było poznać na stanowisku SPA, gdzie ósmoklasiści mogli skorzystać z masażu relaksacyjnego i zabiegu parafinowego na dłonie oraz peelingu, jak również zobaczyć fantazyjne sposoby składania ręczników. Ponadto na terenie szkoły czekała na nich profesjonalna recepcja hotelowa oraz bar, przy którym mogli skosztować bezalkoholowych drinków, a w sali konsumenta przepysznych ciasteczek z kawą. Dodatkowo uczniowie technikum prezentowali swoje arcydzieła z warzyw i owoców wykonane metodą carvingu.

Ważnym elementem pracy w turystyce i hotelarstwie jest animacja czasu wolnego, w związku z tym nasi goście mogli wziąć udział w zajęciach ruchowych, modelować balony czy zrobić sobie tatuaż brokatowy. Dla chętnych osób przygotowano karty do głosowania na najpiękniejsze nakrycie w konkursie “Aranżacja stołu wielkanocnego”.

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Koło Wolontariatu Caritas również włączyli się w działania promocyjne, przybliżając odwiedzającym swoje najciekawsze działania.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i udział w prezentacji naszych kierunków kształcenia. Dziękujemy też naszej społeczności szkolnej za ogromne zaangażowanie w organizację tego wydarzenia. Brawo Wy! – przekazują nauczyciele. 

/źródło: ZSE Nowy Targ/

Andrzej Lach 26.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również