PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Dwa miesiące aresztu dla sprawcy usiłowania rozboju

3 września 2018 15:49

W poniedziałek tj. 27 sierpnia 2018 roku dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu kobiety w miejscowości Ostrowsko. Na miejscu okazało się, że 47-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego podchodząc do zaparkowanego samochodu została zaatakowana przez mężczyznę, który próbował jej wyrwać torebkę. W trakcie szarpaniny uderzył kobietę w twarz i wykręcał ręce, a kiedy upadła na ziemię poszczuł psami, które ją dotkliwie pogryzły. 

Dwa miesiące aresztu dla sprawcy usiłowania rozboju

-Jednak z uwagi na postawę kobiety i przybycie osób, które chciały udzielić pomocy sprawcy nie udało się ukraść torebki i uciekł. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła poszkodowaną kobietę do szpitala – relacjonuje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Nowotarscy policjanci ustalili i w czwartek tj. 30 sierpnia 2018 r. zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju, którym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, a czynu przestępczego dopuścił się w tzw. recydywie. Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie przedstawiono mu zarzuty usiłowania rozboju, a następnie Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Grozi mu teraz kara od 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Targ

/os

os 03.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również