Kamery live
prognoza pogody

Druga edycja „Walusiowych Zjazdów” z fantastyczną frekwencją (video+foto)

7 marca 2024 13:19
Wyciszenie Włącz dźwięk

Memoriał im. Józefa Nowobilskiego odbył się na stoku „Bania” w Białce Tatrzańskiej. W porównaniu z pierwszą edycją, zanotowano niemal 100 procentowy wzrost uczestników, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu

– W tamtym roku mieliśmy około 140 zawodników. Teraz zamknęliśmy listy startowe przy 250 zawodnikach. Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł przyjął się i jest tak duże zainteresowanie udziałem w naszym memoriale. Mam nadzieję, że ta tendencja będzie się utrzymywać w kolejnych latach – mówi Karolina Nowobilska, pomysłodawczyni i organizatorka memoriału, a prywatnie córka Józefa Nowbilskiego.

Rywalizacja toczyła się zarówno w narciarstwie zjazdowym, ale też w konkurencji … na cym fces. Tutaj mogliśmy podziwiać wyobraźnie uczestników w kwestiach doboru przyrządów do zjeżdżania na śniegu. Śmiechu było co niemiara.

– Namówiła mnie córka, która brała udział w zeszłorocznym memoriale. A że jego formuła jest bardzo luźna to postanowiłem że się przebiorę za jakiegoś bohatera kreskówek i w ten sposób wywołać trochę radości na twarzach uczestników tego wydarzenia – podkreślił Jan Dziadkowiec, który po stoku paradował w stroju Obelixa, jednego z głównych bohaterów serii komiksów autorstwa Rene Goscinnego.

Organizatorzy zadbali też o liczne dodatkowe atrakcje, szczególnie dla najmłodszych uczestników memoriału. Były zabawy z maskotkami „Walusiem” i „Stokusiem”, była loteria z atrakcyjnymi nagrodami, oprawa muzyczna DJ i bogaty catering. Każdy uczestnik zawodów odebrał pamiątkowy medal, a najlepszych w poszczególnych kategoriach wyróżniono dodatkowo nagrodami rzeczowymi.

/źródło: MZ Media/

redakcja 07.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również