Dawid Kubacki mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi!

29 października 2018 14:46
W sobotę na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich. Byliśmy świadkami wspaniałej walki o medale krajowego czempionatu i oglądaliśmy dalekie skoki w wykonaniu reprezentantów Polski. Tego dnia zdecydowanie najlepszy okazał się Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane, który w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal zdobył Piotr Żyła – reprezentant klubu WSS Wisła, który do triumfatora stracił 6,5 punktu. Podium uzupełnił Kamil Stoch z klubu Eve-nement Zakopane.

W prawdziwie jesiennych warunkach i przy padającym deszczu skoczkowie narciarscy rywalizowali w Zakopanem w Mistrzostwach Polski Seniorów. Na starcie zobaczyliśmy 37 reprezentantów Polski, którzy tym samym zakończyli długi sezon letni.

Po złoto krajowego czempionatu sięgnął Dawid Kubacki, który oddał dwa najlepsze skoki w konkursie i tym samym mógł cieszyć się ze zwycięstwa w Zakopanem. 28-latek w pierwszej serii uzyskał 135,5 metra, natomiast w rundzie finałowej po fantastycznym locie wylądował jeszcze o metr dalej.

To były solidne skoki. Bardzo się cieszę, że sędziowie dobrze ocenili moje próby, bo całe lato pracowałem nad jakością moich skoków, a co za tym idzie nad stylem. Fajnie, że docenili tę moją pracę – ocenia świeżo upieczony mistrz Polski. – Cieszę się, że pozytywnym akcentem zakończyłem to “lato”. To doda mi pewności siebie przed zimą – dodaje. – Tor lodowy był dobrze przygotowany. Mimo deszczu nie rozpłynął się i utrzymał się w takim stanie, w jakim powinien być – chwali organizatorów najlepszy zawodnik sobotniego konkursu.

Tytuł wicemistrza Polski wywalczył Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 133 oraz 136,5 metra.

Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów został Kamil Stoch, który w pierwszej serii wylądował na 130 metrze, natomiast w finale uzyskał 134,5 metra.

Cieszę się, bo oddałem dwa dobre skoki, choć ostanie tygodnie były bardzo intensywne. Solidnie pracowaliśmy dużo nad motoryką i czuć było zmęczenie. Teraz trzeba poszukać trochę świeżości – opowiada uśmiechnięty Kamil Stoch. – Jestem w dobrej dyspozycji fizycznej, ale jeżeli organizm nieco odpocznie, to wówczas do tego dojdzie jeszcze dobra technika. Wtedy z niecierpliwością będę czekał na pierwszy start w Pucharze Świata – dodaje brązowy medalista Mistrzostw Polski. – Szczególnie dobrze skakał w sobotę Dawid. Myślę, że sam się chyba zdziwił. Piotrek super skakał natomiast całe lato. W ostatnich tygodniach też skakał zdecydowanie najlepiej z nas. Ja z kolei staram się robić swoje krok po kroku. Wielkie brawa należą się organizatorom, bo lodowe tory najazdowe były – mimo deszczu – świetnie przygotowane – podsumowuje reprezentant klubu Eve-nement Zakopane.

Tuż za podium uplasował się klubowy kolega Kamila Stocha – Stefan Hula (130 i 132,5 m). Na piątym miejscu rywalizację ukończył Jakub Wolny (126,5 i 136,5 m). Natomiast szóstą pozycje wywalczył Klemens Murańka (128,5 i 131,5 m).