Kamery live
prognoza pogody

Czujny nawet po służbie

27 kwietnia 2023 14:40

Policjant Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy będąc po służbie, zatrzymał poszukiwanego przez sąd mężczyznę. Nowotarżanin najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków, za co grozi mu kolejna  kara pozbawienia wolności.

Czujny nawet po służbie

O tym, że policjantem jest się przez całą dobę, udowodnił w miniony piątek funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Policjant po zakończonej ośmiogodzinnej służbie wracał do domu samochodem. W pewnym momencie przy jednej z ulic Nowego Targu rozpoznał poszukiwanego 30-letniego mężczyznę. Funkcjonariusz zatrzymał swój pojazd i o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego jednostki, po czym zatrzymał  poszukiwanego. Następnie przekazał go skierowanym na miejsce policjantom z ogniowa patrolowo-iInterwencyjnego. Nowotarżanin poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu, do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności oraz nakazu doprowadzenia wydanego Przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy do odbycia blisko 50 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za nieopłaconą karę grzywny. Ponieważ podczas zatrzymania  30-latek posiadał przy sobie woreczek z niewielką ilością mefedron, za posiadanie środków odurzających, zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

os 27.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również