Kamery live
prognoza pogody

Czerwone dęby, młode brzózki – rodzinna akcja sadzenia drzew w parku

8 maja 2017 07:58

Do tego, by zasadzić nowe drzewo, potrzeba niewiele. Wystarczy sadzonka, łopata i dobre chęci. O tym, że może być to również dobra zabawa i sposób na wielopokoleniową integrację, przekonali się uczestnicy sobotniej akcji "Drzewo życia" w Parku Miejskim w Nowym Targu. 

 

Czerwone dęby, młode brzózki - rodzinna akcja sadzenia drzew w parku

Mali i duzi, wyposażeni w łopaty, motyki i przeciwdeszczowe ubrania – mimo niepewnej pogody, ponad 20 nieustraszonych osób przybyło, by wziąć wspólnie udział w akcji sadzenia drzew, zorganizowanej przez stowarzyszenie “na przekur”.

Intencją akcji był nie tylko sam akt zasadzenia nowej rośliny i jego wartość edukacyjna, ale również zwrócenie uwagi na otoczkę, jaka mu towarzyszy, mnogość znaczeń i symboli, jakie się z tym wiążą. Miał więc z założenia formę artystycznego happeningu i taki faktycznie był. Drzewa sadzili wspólnie ojcowie z synami, maluchy pomagały dorosłym, a wszyscy sadzili drzewa ze świadomością, że czynią coś ważnego, co zostanie na wieki i przeżyje prawdopodobnie ich samych. Co nie tylko będzie ozdobą, symbolem, ale i wsparciem dla środowiska w walce o lepsze powietrze. 

Podczas akcji zasadzono wspólnie 13 nowych drzew: 5 brzóz, 5 czerwonych dębów i 3 glediczje trójcierniowe.

/os

fot. gw

NT24TV 08.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również