Kamery live
prognoza pogody

„Bezpieczny Senior” – spotkanie profilaktyczne Policji

16 kwietnia 2018 10:26

10 kwietnia br.  asp. sztab. Krzysztof Dolański oraz sierż. sztab. Wanda Plewa z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem  przeprowadzili spotkanie z osobami starszymi w ramach działań „Bezpieczny Senior”. Pogadanka miała miejsce w  BC Progres -Dziennym Domu Opieki dla Seniora realizujący akcję „Senior w Akcji” w miejscowości Ochotnica Dolna. 

„Bezpieczny Senior” - spotkanie profilaktyczne Policji

Podczas swojej wizyty funkcjonariusze przedstawili schematy działania oszustów podających się za wnuczka, policjanta, pracownika socjalnego czy dostawcę prądu. Zwrócili uwagę, że metody  stosowane przez oszustów cały czas się zmieniają i próbują oni wyłudzać pieniądze na różne sposoby – na  ostatnią okazję zakupu różnego rodzaju przedmiotów, na nagły wypadek lub inne nieszczęście, działania przedstawicieli różnych urzędów, firm ale również na akcje organizowane przez policję przeciwko przestępcom np.  hakerom czy złodziejom.

Ponadto w trakcie spotkania uczestnikom zaprezentowano krótkie filmiki przedstawiające  wy

mienione metody oszustw, a także o  kradzieżach kieszonkowych w środkach komunikacji, kradzieżach pieniędzy  z bankomatu, z banku lub poczty oraz sposoby zapobiegania  niebezpiecznym sytuacjom, bądź ograniczenia skali ich negatywnych skutków.

Podczas drugiej części spotkania był czas na rozmowę, seniorzy zadawali wiele pytań, a także opowiadali o niebezpiecznych sytuacjach, o których słyszeli lub w których sami uczestniczyli.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom rozdano krótki poradnik o tym, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa oraz elementy odblaskowe, zwrócono również uwagę na konieczność ich stosowania nie tylko po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

os 16.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również