Kamery live
prognoza pogody

Auto wylądowało w potoku. Kierowca nietrzeźwy

6 listopada 2020 11:10

Jednego dnia  na terenie powiatu nowotarskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących. Jedno z nich zdarzyło się w Nowym Targu na Kowańcu. 

Auto wylądowało w potoku. Kierowca nietrzeźwy

W czwartek w południe tj. 5 listopada br. policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Nowy Targ. Po przyjeździe ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Ford, zjechał z drogi wprost do potoku, po czym wydostał się z pojazdu i odszedł w nieznanym kierunku.

Po jakimś czasie podczas wykonywanych czynności przez funkcjonariuszy na miejsce przyszedł 30-letni nowotarżanin. Mężczyzna miał na sobie mokre ubranie. Początkowo zaprzeczał, aby to on kierował samochodem, następnie przyznał, że wracał fordem do domu od znajomego, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do potoku. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 30-latka okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Natomiast wieczorem w Szczawnicy kierujący fordem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. 25-latek z województwa dolnośląskiego był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. 25-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna w chwili zdarzenia wiózł dwóch pasażerów. Na szczęście nie doszło do tragedii i nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Za popełnione wykroczenia i przestępstwo, grozi 25 i 30-latkowi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu i bez wymaganych uprawnień! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają bardzo duże zagrożenie na drogach!

zdjęcia: OSP Nowy Targ/Facebook

os 06.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również