Kamery live
prognoza pogody

Aleksandra Król – gościem sesji rady powiatu

27 kwietnia 2023 16:41

Gościem dzisiejszej, LV Sesji Rady Powiatu Nowotarskiego była snowboardzistka, olimpijka i zdobywczyni brązowego medalu podczas tegorocznych mistrzostw świata w Bakuriani – Aleksandra Król. Władze powiatu złożyły sportsmence gratulacje za wyniki i osiągnięcia sportowe. 

 

Aleksandra Król - gościem sesji rady powiatu

Gratulacje, kwiaty, dyplomy oraz nagrody pieniężne wręczyli: Starosta Nowotarski – Krzysztof Faber, Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz oraz Wiceprzewodniczący: Józefa Guziak i Jan Komorek.

Aleksandra Król urodziła się w 1990 roku, pochodzi z Nowego Targu. To polska snowboardzistka, specjalizująca się w slalomie gigancie równoległym i slalomie równoległym. Olimpijka z Soczi, PyeongChang i Pekinu – gdzie została wybrana chorążym olimpijskiej reprezentacji. Zawodniczka klubu KSF2 Dawidek Team, gdzie trenuje pod opieką trenera Pawła Dawidka.

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 zajęła 30. miejsce w slalomie równoległym, na Igrzyskach Olimpijskich w PeyongChang w 2018 roku była 11. Aleksandra Król podczas slalomu giganta równoległego w ramach rozgrywanych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 z 8. czasem awansowała do 1/8 finału, potem w pięknym stylu wskoczyła do ćwierćfinału. Tam trafiła na faworytkę zawodów i późniejszą mistrzynię olimpijską – Ester Ledecki. W  ćwierćfinale Polka walczyła z zawodniczką bardzo dzielnie, niestety przez błąd na trasie nasza reprezentantka rywalizację zakończyła na 8. miejscu.

Jednym z jej ważniejszych wyników w karierze jest 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Moskwie w 2013 roku. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2013/2014 w slalomie równoległym zajęła 11. miejsce, natomiast w sezonie 2022/2023 w generalnej klasyfikacji  w PGS uplasowała się na 4 miejscu.

Największy sukces w karierze Aleksandra Król osiągnęła w Pucharze Świata – 1 miejsce. w 2022 w austriackim Simonhohe, natomiast w lutym bieżącego roku w gruzińskim Bakuriani zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim w slalomie gigancie równoległym.

Motto życiowe Oli brzmi: „Małymi kroczkami do przodu”

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 27.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również