Kamery live
prognoza pogody

50-lecie zdobycia pierwszego złotego medalu przez nowotarskie Szarotki

10 czerwca 2016 13:36
Wyciszenie Włącz dźwięk

 

7 lutego 1966 był dniem , kiedy kibice nowotarskich Szarotek po wielu latach oczekiwania doczekali się 1-go w historii Klubu złotego medalu w rozgrywkach Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

 

 

Piętnastoletnia dominacja warszawskiej Legi i katowickiego GKS-u została przerwana. W trudnym sezonie drużyna Podhala rozegrała 42 spotkania w lidze i 15 meczy międzynarodowych. W turnieju finałowym nowotarżanie pokonali Pomorzanina 6-0 i ok. 21.50 gwizdek sędziego oznajmił wielki sukces klubu z małego Nowego Targu. Najmłodsza drużyna w lidze dała mocny sygnał i wyznaczyła drogę dominacji Szarotek na polskich lodowiskach przez kolejne kilkanaście lat.

 

Pierwsza złota drużyna Szarotek to : bramkarze – STANISŁAW BIZUB I JAN OSSOWSKI; ZAWODNICY Z POLA – JÓZEF BRYNIARSKI ,KAZIMIERZ BRYNIARSKI, TADEUSZ KACIK, TADEUSZ KILANOWICZ, FRANCISZEK KLOCEK , WOJCIECH KOWALSKI , TADEUSZ KRAMARZ, JAN KUDASIK, TADEUSZ LIPUT, MARIAN PYSZ, WIKTOR PYSZ , WŁODZIMIERZ RUSINOWICZ , STANISŁAW RÓŻAŃSKI, JÓZEF SŁOWAKIEWICZ , ANDRZEJ SZAL, WALENTY ZIĘTARA. TRENEREM ZŁOTEJ DRUŻYNY BYŁ FRANTISEK VORISEK.

/gw

 

NT24TV 10.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również