Kamery live
prognoza pogody

21-letni obywatel Maroka zatrzymany w Chyżnem

6 lipca 2020 14:07

W miniony czwartek tuż przed północą strażnicy graniczni z Zakopanego we współpracy z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali w Chyżnem cudzoziemca bez dokumentów. 21-letni Marokańczyk, który wjechał i przebywał na terytorium RP nielegalnie, został pod konwojem przewieziony do Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. 

21-letni obywatel Maroka zatrzymany w Chyżnem

Mężczyznę zatrzymano w rejonie przystanku autobusowego w Chyżnem i w pierwszej kolejności poddano badaniu oraz pobrano wymaz do testu na Covid 19, który dał wynik negatywny. Następnie wszczęto postępowanie administracyjne, w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu oraz dokonano sprawdzeń, mających na celu ustalenie danych personalnych cudzoziemca.

Jak się okazało młody mężczyzna był Marokańczykiem. 21-latek został zatrzymany, gdyż jego pobyt na terytorium RP był niezgodny z przepisami dotyczącymi warunków wjazdu i pobytu na terytorium RP. Obywatel Maroka przebywał na terytorium RP bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego go do wjazdu do Polski i pobytu w niej. Co więcej, cudzoziemiec przekroczył granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski.

Komendant Placówki SG w Zakopanem skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Targu, który wydał postanowienie o umieszczeniu Marokańczyka w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. Cudzoziemiec został doprowadzony pod konwojem do Ośrodka, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

fot. i tekst: Karpacki Oddział Straży Granicznej

os 06.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również