Kamery live
prognoza pogody

Wojewoda małopolski zakażony koronawirusem

14 sierpnia 2020 13:00

Wyniki badań potwierdziły zakażenie koronawirusem u Łukasza Kmity. Nowy wojewoda małopolski miał mieć kontakt z innym zakażonym, posłem Prawa i Sprawiedliwości Jackiem Osuchem. Od wczoraj Kmita znajduje się na kwarantannie.

Wojewoda małopolski zakażony koronawirusem

Jeszcze wczoraj Urząd Wojewódzki informował, że nowy wojewoda małopolski czuje się dobrze. Łukasz Kmita miał kontynuować swoją prace zdalnie – poprzez wideokonferencje i kontakt telefoniczny z podlegającymi mu pracownikami. Cały sztab Kmity, który jeszcze przed kilkoma dniami zastąpił na tym stanowisku Piotra Ćwika – odwołanego przez premiera Mateusza Morawieckiego – miał w najbliższych dniach zintensyfikować prace nad uruchomieniem kolejnego szpitala jednoimiennego w Małopolsce.

O wyniku dodatnim na SARS-CoV-2 u nowego wojewody jako pierwsi poinformowali dziś dziennikarze RMF FM. Kmita, który już od wczoraj znajdował się na kwarantannie, w następnych dniach przejdzie szereg kolejnych badań pod kątem zakażenia koronawirsuem. Zgodnie z procedurami sanitarnymi wszystkie osoby mające niedawno kontakt z wojewodą muszą przejść na kwarantannę i będą one objęte nadzorem epidemiologicznym. 

Wojewoda małopolski objęty kwarantanną

Piotr Starmach 14.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również