Kamery live
prognoza pogody

Wojewoda małopolski objęty kwarantanną

13 sierpnia 2020 13:24

Powołany na stanowisko zaledwie przed pięcioma dniami wojewoda małopolski Łukasz Kmita miał kontakt z osobą, u której badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Choć sam czuje się dobrze, zgodnie z procedurami został objęty kwarantanną domową, odwołał wszystkie zaplanowane spotkania i pracuje zdalnie. 

 

Wojewoda małopolski objęty kwarantanną

Wczoraj w godzinach wieczornych, po powzięciu informacji o tym, że osoba, z którą kontaktował się Łukasz Kmita, ma wynik dodani – w trosce o bezpieczeństwo współpracowników i podległych służb – wojewoda małopolski niezwłocznie skontaktował się z właściwym miejscowo powiatowym inspektorem sanitarnym. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane.

Zgodnie z procedurą stosowaną w takich sytuacjach wojewoda Łukasz Kmita – jako osoba „z kontaktu” – został objęty kwarantanną domową. Najbliżsi współpracownicy wojewody oraz osoby, z którymi w ostatnim czasie miał on kontakt, zostały lub niebawem zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. Dalsze kroki będziemy podejmować zgodnie z zaleceniami Inspekcji Sanitarnej.

Urząd Wojewódzki informuje jednocześnie, że wojewoda Łukasz Kmita aktualnie czuje się dobrze. Ani on, ani osoby z jego najbliższego otoczenia na tę chwilę nie mają typowych objawów infekcji. Wojewoda kontynuuje realizację swoich obowiązków w oparciu o pracę zdalną, jest w stałym kontakcie telefonicznym z wicewojewodą Zbigniewem Starcem, dyrektorem generalnym MUW Szymonem Strzelichowskim oraz dyrektorami wydziałów i inspekcji. Odbywają się też kolejne wideokonferencje. Wojewoda jest też w stałym kontakcie z małopolskim państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym Jarosławem Foremnym i na bieżąco zapoznaje się z sytuacją epidemiczną w Małopolsce.

Nie zwalniamy tempa i intensywności działań, jeśli chodzi o analizy dotyczące uruchomienia kolejnego szpitala jednoimiennego w Małopolsce oraz wypracowanie modelu opieki nad pacjentami pozostającymi w izolacji domowej, który pozwoliłby odciążyć Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Jednocześnie wojewoda Łukasz Kmita, w związku z sytuacją epidemiczną, apeluje o odpowiedzialność: przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego i zaleceń wystosowywanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Inspekcję Sanitarną.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

os 13.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również