Kamery live
prognoza pogody

Trip Horizons

26 grudnia 2016 12:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Projekt, stworzony przez naszego redakcyjnego kolegę i wieloletniego montażystę NTVK Konrada Makowskiego, łączy ze sobą trzy pasje: podróże, motoryzację i robienie filmów. To wielka podróżnicza inicjatywa z Podhala, na skalę światową. Zapraszamy ma pierwszą z filmowych relacji z pasjonującej podróży po USA. 

 

 

 

Jak narodził się pomysł projektu? Odpowiada sam jego autor, Konrad Makowski: 

– Już rok wcześniej myślałem sobie, że fajnie byłoby w końcu się ruszyć i zacząć coś zwiedzać, ale nie sądziłem, że jestem w stanie tak szybko się zmotywować do działania. Wszystko się zaczęło na początku tego roku od rozmowy z moim kolegą Jasinem Al-Ani, który właśnie startował ze swoim portalem spontanwypad.pl nastawionym na aktywne życie i zrzeszających ludzi lubiących wspólnie podróżować. Szukał kogoś do zrobienia klipu reklamowego i po kilku minutach złapaliśmy świetny kontakt. Postanowiliśmy zacieśnić współpracę i przy okazji dobrze się przy tym bawić. Wszystko nabrało rozpędu i tak przyszedł mi do głowy pomysł stworzenia Trip Horizons. Zaczęliśmy skromnie od wypadu na termy, ale później zrobiliśmy wielki krok na przód i wybraliśmy się do Hiszpanii, gdzie poznałem wspaniałych ludzi i spędziłem świetnie czas. Od tego momentu postanowiłem potraktować temat poważnie i zacząć rozwijać projekt. Skutkiem tego było moje odejście z Nowotarskiej Telewizji Kablowej, w której spędziłem 8 lat. Dzięki niej rozwinąłem się zawodowo i to ona zaszczepiła we mnie zamiłowanie do kręcenia, pracując przy niejednym filmie dokumentalnym, które można było zobaczyć na naszym kanale – za co z całego serca dziękuję.  

Pierwszy klip, który został nagrany w bukowiańskich termach był sprawdzeniem możliwości sprzętu. Kolejnym etapem była wyprawa do gorącej Andaluzji w Hiszpanii wraz z SpontanWypad. Celem była Marbella, którą można śmiało nazwać hiszpańskim Saint Tropez. Idealne miejsce łączące piękne widoki, tropikalną pogodę, szybkie samochody i pięknych ludzi. Skutkiem 9-dniowej wyprawy powstał film w formie teledysku “Andalucia Chill”. 

Prawdziwym krokiem milowym dla Trip Horizons okazała się wyprawa do Stanów Zjednoczonych. W tym miejscu do projektu dołączyła jego wieloletnia przyjaciółka i kobieca twarz, głównie znana z Przeglądu Tygodniowego – Dominika Fryźlewicz, która jest również odpowiedzialna za tłumaczenia na język angielski i poprawki stylistyczne.

 – Moją pasją zawsze były podróże, odkrywanie świata, posmak innych kultur i poznawanie różnorodnych ludzi. Z Konradem znamy się od 9 lat i zdarzało nam się wcześniej jeździć w różne miejsca. Przejechanie samochodem Ameryki było naszym wspólnym marzeniem, dlatego kiedy padł pomysł wyjazdu i dołączenia się do projektu bez wahania się zgodziłam i w niego zaangażowałam. Dzięki temu Trip Horizons otworzyło się również na rynek zagraniczny, ponieważ zmieniono nieco formułę i dodano komentarz w dwóch językach (polski i angielski).

Zapraszamy na pierwszy odcinek filmowej relacji z tej niezwykłej podróży. Kolejne będziemy udostępniać cyklicznie na naszym portalu. Idzie Nowy Rok…część z Państwa zapewne również marzy o podróżowaniu. Kto wie, może to właśnie projekt naszych kolegów z redakcji NTVK zmotywuje do realizacji marzeń w 2017?

opr. os

NT24TV 26.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również