Kamery live
prognoza pogody

Ratownicy z Polski i Chorwacji rozmawiali o możliwościach współpracy (zdjęcia)

26 września 2022 13:01

Po podpisaniu umowy o współpracy chorwaccy ratownicy będą pomagać w Tatrach, a ratownicy TOPR pojadą wspierać przy działaniach ratunkowych na Chorwacji.

Ratownicy z Polski i Chorwacji rozmawiali o możliwościach współpracy (zdjęcia)

W zeszłym tygodniu w siedzibie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyła się konferencja podczas której ratownicy z Polski i Chorwacji wymieniali się doświadczeniem oraz opowiadali o technikach, jakie stosują podczas akcji ratunkowych. Jak się okazało sprzęt, na którym ratownicy pracują jest niemal identyczny, co pozwala na zorganizowanie wspólnych ćwiczeń, a w przyszłości łączonych grup ratunkowych.

Jak zaznacza Jan Krzysztof, naczelni TOPR, Chorwaci posiadają bardzo duże umiejętności oraz doświadczenie w ratownictwie jaskiniowym, co może w przyszłości przełożyć się na akcje w polskich górach. Ratownicy nie wykluczają także możliwości wymiany, przez co ratownicy z Chorwacji wspieraliby w działaniach ratowników TOPR. Podobnie w okresie letnim, kiedy bardzo duża ilość Polaków wybiera się na wypoczynek do Chorwacji, ratownicy z Polski wspieraliby miejscowych w działaniach.

Redakcja 26.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również