Kamery live
prognoza pogody

Ratownicy TOPR proszą o pomoc w poszukiwaniach turysty

13 stycznia 2022 14:21
- Jeżeli ktoś widział samotnie wędrującego turystę na grani Tatr Zachodnich w rejonie Doliny Chochołowskiej prosimy o kontakt - informują ratownicy TOPR.
Ratownicy TOPR proszą o pomoc w poszukiwaniach turysty

Od rana trwają poszukiwania ok. 59-letniego turysty, z którym urwał się kontakt w dniu wczorajszym. Mężczyzna miał wędrować w okolicach Rakonia – Starorobociańskiego Wierchu w Tatrach Zachodnich. TOPR nie podaje informacji o kolorze kurtki, ze względu na możliwość ubrania różnych nakryć. Wiemy jednak, że mężczyzna miał ponad 170 cm wzrostu.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mężczyzny poszukują przy użyciu śmigłowca, dronów oraz wypraw pieszych. W akcję poszukiwawczą włączyli się również ratownicy Horskiej Zahrannej Służby po stronie Słowackiej, gdzie teren również przeszukiwany jest z pokładu śmigłowca. Niestety telefon mężczyzny jest wyłączony i nie ma możliwości wykorzystania urządzenia do namierzania telefonu.

Jeżeli ktoś widział mężczyznę proszony jest o kontakt z TOPR pod nr tel. 18 20 634 44.

Redakcja 13.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również