Kamery live
prognoza pogody

Mała Armia Janosika skradła show

Wyciszenie Włącz dźwięk

Z lekkim opóźnieniem zagrała występująca w ramach uroczystości 40-tej Rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu Mała Armia Janosika. Największej kapeli góralskiej towarzyszyły owacje zachwyconej publiczności. 

Na zdjęciu: Mała Armia Janosika

To był wspaniały koncert w wykonaniu Małej Armii Janosika. Góralska kapela z Raby Wyżnej przyciągnęła na płytę rynku kilkaset osób, którzy z zachwytem wsłuchiwali się w występ najliczniejszego zespołu regionalnego w Polsce.  Zabrzmiały takie utwory jak “Rozkwitały pąki białych róż”, “Hej bystra woda” czy “Mój jest ten kawałek podłogi”. Po każdym z utworów następowały długie oklaski. Nie zabrakło również słynnej “Barki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II.

Mała Armia Janosika w Nowym Targu! Specjalny koncert z okazji jubileuszu 40.rocznicy wizyty Ojca św.w Nowym Targu

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 9 czerwca 2019

-To dla nas bardzo ważne, że mogliśmy tu dziś wystąpić, w tę wyjątkową rocznicę – mówił Damian Pałasz, kierownik zespołu – Nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie tak dużo osób, msza była rano, a jednak ludzie przyszli nas posłuchać, to dobrze wróży na przyszłość. 

Występ Małej Armii Janosika uświetnił uroczystości upamiętniające wizytę Jana Pawła drugiego w Stolicy Podhala sprzed czterdziestu lat. To właśnie w 1979 miała miejsce słynna msza Papieża-Polaka na nowotarskim lotnisku, dla którego była to pierwsza pielgrzymka do rodzimego kraju. Dziś historycy tamten dzień określają jako “najdonioślejsze i najważniejsze wydarzenie w historii Nowego Targu”.

Ten utwór po prostu musiał dZiś zabrzmieć…

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 9 czerwca 2019

Na bis zabrzmiał utwór “Dni, których jeszcze nie znamy” Grechuty w wyjątkowej aranżacji, z wzruszającą solową partią małej góralki i jedną zwrotką rapowaną po góralsku. Koncert przepleciony był narracją wypełnioną cytatami ks. prof. Józefa Tischnera i św. Jana Pawła II. Młodzi muzykanci zostali nagrodzeni przez nowotarżan owacją na stojąco.

Poniżej prezentujemy krótki zapis z koncertu Małej Armii Janosika. Kto nie był, niech żałuje!

Mała Armia Janosika podczas uroczystości z okazji 40.rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 9 czerwca 2019

/ps/ 

fot. os

Uroczystości 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu – za nami

Na finał jubileuszu – Kantata dla Papieża

Trwa 40. Rocznica Wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu

 

Piotr Starmach 09.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
AK 15:55 11.06.2019

Przepiękna uroczystość , przepiękne zdjęcia.Jest czym oko nacieszyć !!!

Zobacz również