nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Na finał jubileuszu – Kantata dla Papieża

Zaplanowanym na wieczór punktem w bogatym programie obchodów jubileuszu 40. wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu był koncert szczególny – monumentalna kantata „Samotni jak gwiazdy” w wykonaniu orkiestry, dwóch chórów i pięciu solistów. To dzieło powstałe na przełomie tysiącleci, dedykowane Papieżowi można było usłyszeć w Stolicy Podhala po raz pierwszy. 

Na scenie pojawiły się dziś dwa nowotarskie chóry – Gorce i Echo Gorczańskie, kameralna orkiestra symfoniczna „Soave” pod dyrekcją Moniki Bocheńskiej – Szostak, piątka solistów: Joanna Szczerba, dyrygentka chóru „Gorce” i krakowska artystka Agnieszka Rosner-Zawilińska, inicjatorka wydarzenia, Roman Klimowicz – kompozytor, kontrabasista, aranżer, basista i wokalista, tenor Rafał Pawłowski i młodziutka sopranistka Klaudia Luranc . Obecni byli twórcy dzieła – kompozytor Edward Zawiliński i autor tekstu Adam Ziemianin, który ze sceny przeczytał też kilka swoich wierszy. 

-Tę kantatę graliśmy w wielu możliwych zespołach, ale tak wspaniałych chórów nie mieliśmy nigdy – powiedział na koniec kompozytor Edward Zawiliński. 

Kantata "Samotni jak gwiazdy" – wykonanie na rynku w Nowym Targu, 09 czerwca 2019

Kantata "Samotni jak gwiazdy" – wykonanie na rynku w Nowym Targu, 09 czerwca 2019https://nowytarg24.tv/na-final-jubileuszu-kantata-dla-papieza/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 9 czerwca 2019

Koncert, jaki dali krakowscy i nowotarscy artyści był niezwykle podniosły, godny tak wielkiej rocznicy. Poszczególne części kompozycji różniły się od siebie stylistycznie – był fragment inspirowany muzyką klezmerską, były i nawiązania do muzyki góralskiej. Publiczność nagrodziła artystów brawami na stojąco, nie obyło się bez bisów.

Jubileuszowy koncert był efektem wielotygodniowych prób. Kantata to bowiem przedsięwzięcie niełatwe logistycznie – utwór rozpisany jest na pełną orkiestrę symfoniczną, chór i solistów. 

Po koncercie, na telebimie wyświetlono homilię z 8 czerwca 1979 roku, wygłoszoną przez Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku. 

Już wkrótce – filmowa relacja z koncertu. 

/os

Uroczystości 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu – za nami

Mała Armia Janosika skradła show

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy

b

Czerwiec 10, 2019, o 04:11:33

Naprawdę, nie można było pokusić się o nazwiska pozostałych solistów? :( Smutne...

redakcja

Czerwiec 10, 2019, o 10:09:25

Ma Pan/Pani całkowitą rację. Już uzupełniamy.

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna