Kamery live
prognoza pogody

Kościelisko stawia na trasy rowerowe

30 czerwca 2022 23:31

Trasy rodzinne i rekreacyjne, ale także wymagające „single tracki” mają prowadzić z Kościeliska w stronę słowackich Orawic.

Kościelisko stawia na trasy rowerowe

Gmina Kościelisko w ostatnich latach postawiła na inwestycje drogowe. Chodniki, nowa nawierzchnia i nowe drogi powstają we wszystkich sołectwach. Teraz nadszedł czas na opracowanie koncepcji tras rowerowych, których oczekują nie tylko turyści, ale większość mieszkańców gminy.

– Rozmawialiśmy o trasach rekreacyjnych, rodzinnych oraz o możliwość połączenia przez Molkówkę ze ścieżką przez granicę z trasami w Oravicach, trasie Roztoki – Plazowka, i innych opcjach. Jest potrzeba połączenia ze „Szlakiem wokół Tatr”, a także budowy tzw. „single trackach” czyli trasach bardziej wymagających, zrównoważonych ścieżkach rowerowych – informuje Roman krupa, wójt gminy Kościelisko.

Wielką pomocą może okazać się współpraca ze Wspólnotą Uprawnionych 8 Wsi. Ich tereny w okolicach Witowa oraz Doliny Chochołowskiej mogą otworzyć zupełnie nowe możliwości.

Wójt gminy po spotkaniach z miłośnikami dwóch kółek oraz specjalistami z zakresu ścieżek rowerowych poinformował, że ruszają dalsze prace nad koncepcjami.

– Teraz czas na dalsze kroki, czyli projektowanie, rozmowy z właścicielami i pozyskiwanie zgód – zaznacza Roman Krupa. – Nie mam wątpliwości, że trasy rowerowe to dla nas duża szansa na rozwój, który do tej pory był niewykorzystywany – dodaje.

Redakcja 30.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również