Kamery live
prognoza pogody

Jesienna Bajka w Tatrach

2 października 2023 15:26

Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Bajka w Tatrach” 5 października (piątek) o godz.11.00. Wstęp wolny – MCK zaprasza grupy przedszkolne i klasy szkolne.

Jesienna Bajka w Tatrach

W programie: ukraińskie tańce ludowe i piosenki estradowe oraz utwory instrumentalne i wokalne, dźwięki muzyczne połączone z pokazem kolekcji ubrań, w której zobaczymy motywy Kultury Litewskiej.

Wystąpią dla Państwa: Chór estradowy “Kolorowe nuty”, Wzorowy Zespół Tańca “Перлынка”, Wzorowy zespół taneczny «Джерельце» (“Jerelce”), Wzorowy zespół taneczny «Полесяночка» (“POLESIANKA”). To zespoły z Centrum Kultury miasta Rivne, Ukraina. Szkola sztuk z miasta Birštonas, Litwa.

Informacje o zespołach:

Wzorowy Zespół Tańca “Перлынка”,Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Жемчугова-Копилова Ольга

Wzorowy Zespół Tańca “Перлынка” powstał w 2002 roku, w 2009 roku otrzymał tytuł wzorowy. Zespół był uczestnikiem wielu międzynarodowych festiwali w Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. “Parlinka” zdobywca pierwszych nagród na wielu ogólnoukraińskich konkursach.

Repertuar zespołu składa się z ukraińskich tańców ludowych i tańców Narodów Świata (Litwa, Francja, Włochy, Finlandia). Zespół stara się rozwijać dzieci na przykładach nie tylko ich kultury, ale także zapoznać się z kulturą innych krajów. To sprawia, że program koncertowy jest bardziej interesujący. Główną cechą wyróżniającą “Parlinki” jest to, że członkami zespołu są dzieci w wieku 7-10 lat.

Chór estradowy “Kolorowe nuty”, Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Svitlana Malko

Chór estradowy “kolorowe noty” rozpoczął swoją działalność w 2013 roku. Występy członków zespołu zachwyciły widza na różnych imprezach wesołymi ukraińskimi piosenkami. Przez lata zespół stał się wielokrotnym uczestnikiem ogólnoukraińskich konkursów i festiwali.

Siedem nut, jak Siedem kolorów tęczy, jest w stanie nakreślić całe piękno wszechświata, a zajęcia w tym zespole mają na celu rozwój zdolności muzycznych dziecka, pomagają zrealizować własny potencjał twórczy poprzez zbiorowe wykonywanie piosenek.

Obecnie w zespole pracuje 60 uczniów w wieku od 5 do 15 lat. Przyjazny i zjednoczony wspólną ideą zespół chóru popowego “Colorovi noti” nieustannie doskonali się twórczo, prowadzi aktywną działalność koncertową, uczestniczy w festiwalach i konkursach.

Wzorowy zespół taneczny «Джерельце» (“Jerelce”), Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Наталья Кирия

Wzorowy Zespół Tańca “Djerelce” powstał w 2002 roku na bazie studiów przygotowawczych wzorowego zespołu “Polesianka” Riwnenskiego Domu Kultury. Zajmują się nim dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Następnie przechodzą do “Polesianki”. Zespół był uczestnikiem wielu międzynarodowych festiwali w Bułgarii, Czechach, Węgrzech, Macedonii Północnej, Austrii, Grecji, a także zwycięzcą i zdobywcą Grand-PRI na wielu ogólnoukraińskich konkursach.

Repertuar zespołu “Jerelce” zbudowany jest przede wszystkim na ukraińskim tańcu ludowym. Zwłaszcza na tańcach regionu poleskiego.

Wzorowy zespół taneczny «Полесяночка» (“POLESIANKA”), Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Евгения Жемчугова

Wzorowy Zespół Tańca POLESIANKA powstał w 1989 roku. W czasie istnienia zespół był laureatem I laureatem Grand Prix wielu konkursów na Ukrainie i innych krajach. Zespół brał udział w festiwalach w Niemczech, Hiszpanii, Grecji, Czarnogórze, Bułgarii, Litwie, Czechach, Austrii, Węgrzech i oczywiście w Polsce.

W repertuarze zespołu Gry i tańce różnych regionów Ukrainy i różnych krajów.

Szkola sztuk m. Birštonas, Litwa

Duża delegacja utalentowanych ludzi pochodzi z kurortu Birštonas, który znajduje się w pobliżu Kowna na wybrzeżu Niemna. Słynie z wód mineralnych i spa. To wspaniałe miejsce na romantyczny wypad lub relaks z całą rodziną. Miasto ma bogatą historię i wiele zabytków.

Szkoła Artystyczna w mieście Birštonas od ponad 45 lat kształci młodych muzyków, artystów. Na wydziałach muzyki, sztuki, sztuki teatralnej i studia projektowego w szkole uczy się około 200 uczniów, wychowuje ich skoordynowany zespół 22 nauczycieli.

Szkoła wychowała nie jednego popularnego piosenkarza na Litwie, jest również dumna ze swoich pianistów, którzy teraz występują na znanych scenach Europy.

W dziale Sztuk Pięknych uczą się malarstwa, kompozycji i rzeźby, młodzi artyści uczestniczą w konkursach, organizują wystawy, plenery. W pracowni projektowej uczniowie tworzą dzieła sztuki i wzornictwa z zakresu florystyki, modelowania odzieży, wiedzy etnokulturowej. Uczniowie z powodzeniem prezentują kolekcje, które stworzyli na konkursach republikańskich.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu

ag 02.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również