nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Festyn „Czas na zdrowie” w „dwójce” (duża galeria zdjęć)

Kolejny rok z rzędu pogoda okazała się łaskawa dla uczestników festynu "Czas na zdrowie", jaki miał dziś miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Głównym punktem programu jest prezentacja kolejnych klas - z prozdrowotnymi hasłami, przebraniami, dekoracjami - oraz parada ulicami Nowego Targu. W tym roku rolę jednego za jurorów objął burmistrz Grzegorz Watycha, uczestnicząc również w kolorowym przemarszu. 

Festyn „Czas na zdrowie” to w „dwójce” cykliczne już wydarzenie, które odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rzecznika Praw Dziecka. Głównym celem projektu jest powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Służyć ma temu szereg gier, zabaw i aktywności związanych z tematem. Zamiast tradycyjnych lekcji, uczniowie „dwójki” brali udział m.in. w grze terenowej, nordic walking w Borze na Czerwonem, gotowaniu wspólnie z Master Chefem Maciejem Koźlakowskim, quizach o zdrowiu, witaminowym pokazie mody i zawodach sportowych. 

Tuż przed paradą, każda z klas zaprezentowała transparent i hasło przed komisją, której przewodniczył burmistrz Grzegorz Watycha. Zwycięzcy otrzymali vouchery na lody, pizzę bądź trening w siłowni dla całej klasy.

/os

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna